Najlepsi strażacy w powiecie z miasta i gminy Lubawa

Na stadionie miejskim w Iławie 24 września br. odbyły się powiatowe zawody pożarnicze. W rywalizacji udział wzięło 11 drużyn, w tym pięć żeńskich. W klasyfikacji drużyn żeńskich najlepiej spisała się drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie, która zajęła pierwsze miejsca w klasyfikacjach generalnych drużyn kobiecych, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z OSP Rożental, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Zielkowa.

W kategorii drużyn męskich I miejsce zdobyła drużyna z OSP Lubstynek, na drugim miejscu uplasowała się drużyna OSP Rożental, na trzecim OSP Ławice, na czwartym miejscu OSP Lubawa.

Zawody rozegrane zostały w grupie A i C w konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami.

Do zawodów wojewódzkich zakwalifikowały się: drużyna żeńska z OSP Lubawa oraz dwie drużyny w kategorii męskiej - OSP Lubstynek (obrońca tytułu Mistrza Województwa) oraz drużyna z OSP Rożental.

Należy podkreślić bardzo dobre przygotowanie drużyny żeńskiej z OSP Lubawa. Drużyna żeńska funkcjonuje cztery lata i odniosła najlepszy wynik w historii jednostki OSP Lubawa.