Dzień Kropki w grupie „Żółwiki”- P.N. Bajkolandia w Lubawie

Opublikowano:


Oto kropka-taka mała,
Na pędzelku sobie spała”...


Dnia 15.09.2023r. przedszkolaki z grupy Żółwiki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień, w którym kolorowe  kropki i kropeczki te małe i duże umilały przedszkolakom dzień. Święto to miało na celu pobudzenie w dzieciach kreatywności oraz skupienia się na rozwoju dziecięcych  talentów oraz pasji.

Tego dnia zajęcia rozpoczęły się od gry edukacyjnej  wykonanej z pól w kształcie kół. Przedszkolaki poprzez wyrzucenie na kostce określonej liczby oczek przemieszczały się ku mecie skrupulatnie przeliczając otrzymane wyniki. Była to zabawa, która rozwijała zarówno zdolności matematyczne jak i doskonaliła koordynację ruchową.

Zabawy farbą, dzięki której przedszkolaki miały możliwość malowania dowolnych kropek dawała każdemu dziecku radość puszczenia wodzy swojej fantazji i przelania  własnego pomysłu na kartkę. Tego dnia przedszkolaki przekonały się, że mała kropka ma wielkie znaczenie. Wykonały pracę plastyczną zalepiając dziurki plasteliną, tak by powstała barwna tęcza. Uwieńczeniem zajęć było otrzymanie dyplomów za udział w kreatywnych zajęciach z okazji międzynarodowego dnia kropki.

Materiał: P.N. Bajkolandia