„Czujka w domu może uratować Twoje życie”!

Opublikowano:

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu iławskiego, przed zbliżającym się sezonem grzewczym rusza I edycja konkursu „Czujka w domu może uratować Twoje życie”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Iławie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Co trzeba zrobić, by wygrać czujkę tlenku węgla?

Wystarczy zapoznać się z materiałem informacyjnym na temat tlenku węgla, prawidłowo odpowiedzieć na pytania ankiety konkursowej i złożyć ją w siedzibie jednego z organizatorów (Starostwo Powiatowe w Iławie).

Konkurs potrwa od 14 września do 26 września 2023 roku

Czujka czadu to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu przed  tlenkiem węgla, który jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, zwanym „cichym zabójcą”. To małe urządzenie wykrywa śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie i wydając sygnał dźwiękowy, ostrzega przed  niebezpieczeństwem.

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia !!!

Losowanie nagród odbędzie się 27 września 2023 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Iławie (sala sesyjna). O wygranej uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie lub drogą mailową. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej w załącznikach.

>>>więcej

Opracował: mł. bryg. Bogdan Grzymowicz
Zdjęcia: AISKO/KIDDS/Powiat Iławski/KP PSP Iława