„Żółwiki” z lubawskiej Bajkolandii budują domy

Opublikowano:

Właściwie dobrane metody aktywizujące to podstawa, aby  zajęcia dydaktyczne cieszyły się zainteresowaniem wśród najmłodszych przedszkolaków. Jedną z nich jest  technika storyline, opierająca się na fabule bajki lub opowieści, która jest wstępem i pretekstem do głównego tematu zajęć.

Grupa „Żółwiki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie podczas wtorkowych zajęć wykorzystała bajkę pt. ”Trzy Małe Świnki”, aby zaznajomić się z tematem współpracy, pracowitości i odpowiedzialności. Fabuła opowieści okazała się również niezbędna, by ocenić zachowania głównych bohaterów i porozmawiać z dziećmi o surowcach potrzebnych do budowy domu.

„Żółwiki” wzięły udział w zabawie sensorycznej, podczas której nazywały, rozróżniały i oceniały faktury danych materiałów. Przedszkolaki doskonaliły również współpracę i kreatywność budując dom z klocków według instrukcji i wskazówek.
„Trzy Małe świnki” urzekły przedszkolaków, a ich historia przyczyniła się do przeprowadzenia zajęć, dzięki którym „Żółwiki” nabyły nowe umiejętności i doświadczenia.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Bajkolandia” w Lubawie