„Samotność” - wywiad z Mateuszem Nowakowskim

Opublikowano:
Mateusz Nowakowski, pseudonim Nowakowsky – wokalista, gitarzysta i kompozytor mieszkający w Iławie. Szersze grono mogło go poznać dzięki występowi w „Szansie na Sukces” w odcinku z Wojciechem Gąsowskim. W Listopadzie 2021 roku przy współpracy z wytwórnią Delphy Records a właściwie z Luizą Ganczarską – zadebiutował singlem „Dziś jestem tu”, natomiast w styczniu wydał kolejny singiel przy współpracy z Gracjanem Kalandykiem oraz Lubawskim muzykiem Mikołajem Grzywaczem, który nosi tytuł „No weź”, klip został zaprezentowany przez Marka Sierockiego w Teleexpresie, a sam utwór był ponad 6 tygodni na liście Turbo Top w Antyradio.

Wokalista również w listopadzie 2021 roku został wyróżniony w plebiscycie „Głos Miesiąca” portalu Wasza Scena Muzyczna.

Dziś wokalista wychodzi z nową propozycją, z piosenką o tytule „Samotność”, jest to dla Lubawian szczególna piosenka, gdyż jest to cover Lubawskiego zespołu Rene, cieszącego się popularnością w latach 90.

***Mateusz, dlaczego Rene i dlaczego akurat Samotność?

- Jak niektórzy wiedzą, swoją muzyczną pasję porzuciłem na długie lata, na rzecz pracy w Kopalni.  Gdy wróciłem w rodzinne strony, postanowiłem coś zacząć robić w tym kierunku, lecz cały czas na drodze stawały problemy, to brak salki, to muzycy się rozmyślali… no i tak się toczyło bez żadnych efektów. W lipcu 2021 Mój przyjaciel perkusista Kamil Szałkowski, namówił mnie do udziału w Warsztatach Muzycznych Soundela w Lubawie. To tam otworzyłem się na coś szerszego i zmotywowałem się do działania, poznałem wielu niesamowitych ludzi, którzy dali mi kopa, poznałem przede wszystkim Sławka Kasprzyckiego, dzięki któremu właśnie wydaje singiel „Samotność”

***Jak to dzięki Sławkowi?

- No tak, swoją drogą to dla mnie guru gitary ;) w każdym bądź razie, 31 października 2021 był organizowany koncert z okazji 30-lecia grupy Rene. Chłopaki z zespołu Rene zaprosili Sławka, aby zagrał na w/w jubileuszu, Sławek, można powiedzieć nie znając mnie prawie zadzwonił do mnie w połowie września z zapytaniem, czy nie zaśpiewał bym dwóch piosenek. Ja bardzo podekscytowany na myśl współpracy z taką osobowością jak Sławek, nie zastanawiałem się ani sekundy ;) Zaczęliśmy przygotowania, a współpraca w tej ekipie była na tyle niesamowita, że każdy wnosił coś od siebie w aranżacji, zatem 31 października wystąpiliśmy na Wichrowym Wzgórzu. To był dla mnie wyjątkowy czas, gdyż sam byłem już po produkcji swojego debiutanckiego singla, torowała mi się droga artystyczna i często jeździłem do Warszawy szkolić się w zakresie emisji głosu. To był zwariowany czas, mimo to przygotowaliśmy się do koncertu na 200%, weszliśmy dość niepozornie. Pełniutka sala na „wichrach” dodawała emocji… no i stało się, po trzech minutach publiczność dała znać, że to co robię, robię wyjątkowo i że powinienem to robić… to był dla mnie znak. Często odtwarzałem sobie nagranie z koncertu, zresztą Sławek ostatnio mi zdradził, że też często wraca do tego wydarzenia ;), w styczniu, gdy dopinałem swój materiał koncertowy, postanowiłem, że chce oddać hołd Lubawskim muzykom, Tomaszowi Gulowi i Sławkowi Kasprzyckiemu, za to że mogłem odnaleźć swoją muzyczną drogę i przeżyć niesamowite chwile po koncercie. Ponadto tekst piosenki, którą napisał Tomek Gul trafił do mnie tym bardziej, bo poniekąd odnosi się do mojego życia.

*** Kto jest odpowiedzialny za aranżację i produkcję piosenki „Samotność”?

- Jako pierwszą osobę na tej liście muszę wymienić Sławka Kasprzyckiego, bo jego pomysł, został wykorzystany jako baza do produkcji piosenki, natomiast kilka moich pomysłów przerzucił na instrumenty Mikołaj Grzywacz, także Mikołaj jest odpowiedzialny za produkcję, mix i mastering. Zresztą nadmienię od razu, że z Mikołajem wyprodukowaliśmy jeszcze sześć innych piosenek, więc jestem bardzo zadowolony ze współpracy z nim, to niesamowity muzyk a przede wszystkim multiinstrumentalista.

***Jakie są dalsze plany muzyczne na przyszłość?

- Zebrałem zespół, z którym przygotowujemy się do koncertów. Ponadto planuję wydać singiel przy współpracy z bardzo znanymi muzykami, aby w końcu trafić do czołowych wytwórni, lecz o tym wszystkim będę informował na moim facebookowym fanpejdżu na który zapraszam. Cały materiał zostanie wydany w singlach, które są również dostępne na wszystkich serwisach streamingowych, a w późniejszym czasie postaramy zarejestrować materiał na krążku…Dodam tylko, że w skład mojego zespołu wchodzą między innymi Lubawianin Darek Licznerski oraz gitarzysta grający w zespole Rene Tomek Karczewski.

***Dziękujemy bardzo za rozmowę

Dziękuję również i zapraszam na moje social media oraz do obejrzenia moich produkcji na Youtube.

https://www.facebook.com/Nowakowsky.artist

https://www.youtube.com/channel/UCAtmgf52v0jqm_--tpabNIQ


materiał: TG