Tereny powiatu iławskiego charakteryzujące się najbogatszą różnorodnością przyrodniczo-krajobrazową, na mocy ustawy o ochronie przyrody, objęto różnymi formami ochrony. Trzeba robić wszystko co możliwe, by na co dzień chronić cenne przyrodniczo tereny, które nas otaczają. A mamy się czym chwalić.
(2021-03-03)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski (na zdjęciu) podsumowuje rok 2020, który upłynął w cieniu pandemii i przedstawia plan działania na rok 2021, z nadzieją, że będzie to czas powrotu do normalności.
(2021-02-23)
KOMUNIKAT W związku z ograniczeniem pracy Wydziału Komunikacji (zakażenia SARS-CoV-2 wykryte u pracowników tego Wydziału) okresowo tj. do 19 lutego br. zostaje zawieszona telefoniczna rejestracja klientów.
(2021-02-15)
Gdzie mogę się zaszczepić? Dlaczego tak mało punktów medycznych prowadzi szczepienia? Co zrobić, jeżeli placówka informuje, że nie prowadzi szczepień? Czy ktoś weryfikuje listy osób zgłoszone na przykład przez przychodnie lub gabinety prywatne? Takie i wiele innych podobnych pytań zadają mieszkańcy powiatu iławskiego i nie tylko.
(2021-02-11)
W związku z ograniczeniem pracy Wydziału Komunikacji (zakażenia SARS-CoV-2 wykryte u pracowników tego Wydziału) okresowo tj. do 12 lutego br. zostaje zawieszona telefoniczna rejestracja klientów oraz zmienione godziny pracy Wydziału (w najbliższą środę tj. 10 lutego br. Wydział pracuje do godz. 1515).
(2021-02-08)
Zespół Szkół w Lubawie postawił na najlepszą kadrę, najlepsze warunki pracy i najlepsze wyposażenie pracowni. Absolwenci szkoły są rozchwytywani przez pracodawców. Powiat Iławski oświatą stoi – tak można powiedzieć. Jedna ze szkół, w której dzieje się dużo nowego i dobrego jest z pewnością Zespół Szkół w Lubawie.
(2021-02-04)
Znane są już orientacyjne terminy uruchamiania w 2021 roku wsparcia dla osób bezrobotnych i przedsiębiorców z terenu powiatu iławskiego. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie pierwsze nabory ogłosi w lutym.
(2021-02-02)
Niemal 600 nauczycieli klas I-III i pracowników szkół podda się badaniu na obecność koronawirusa Dziś, tj. 14 stycznia, rozpoczęła się akcja pobierania wymazów do badania na obecność koronawirusa od nauczycieli klas I-III oraz pracowników szkół z terenu powiatu iławskiego. Akcję nadzoruje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Iławie.
(2021-01-14)
Zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego do zapoznania się z Narodowym Programem Szczepień. Zawiera on odpowiedzi na wiele pojawiających się pytań i wątpliwości. Pamiętajmy – szczepimy się nie tylko dla siebie!
(2021-01-11)
Pierwszą osobą zaszczepioną na Covid-19 w iławskim szpitalu był Jerzy Kruszewski, z-ca dyrektora ds. Lecznictwa, Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego Poniedziałek 4 stycznia 2021 roku był ważnym dniem dla Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Tego dnia ruszyły bowiem szczepienia przeciwko COVID-19 !
(2021-01-10)
IKEA Industry Poland, oddział w Lubawie od wielu lat wspiera Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie. W odpowiedzi na trudną sytuację szpitala, którą nasiliła pandemia COVID-19, IKEA Industry Lubawa przekazała specjalistyczny sprzęt w postaci 6 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych.
(2021-01-08)
Dom Pomocy Społecznej w Suszu pilnie poszukuje pracowników. Dom Pomocy Społecznej w Suszu, ul. Iławska 42, poszukuje 15 pracowników na stanowiska: – opiekun osób starszych – pokojowa – pielęgniarka i in.
(2021-01-07)
Edukacyjny kalendarz ekologiczny Powiatu Iławskiego wydawany jest nieprzerwanie od siedemnastu lat! Pierwszy kalendarz o tematyce ekologicznej został wydany w grudniu 2003 r., na rok 2004. Choć od tego czasu wiele zmieniło się w grafice i stylu publikacji, ich edukacyjny charakter i wyjątkowość pozostają niezmienne.
(2021-01-04)
Od nowego roku nastąpi korzystna dla mieszkańców powiatu zmiana dotycząca godzin pracy Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie. W środy wydłużą się godziny pracy wydziału. Szczegóły poniżej.
(2020-12-31)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Iławskiego Marek Borkowski w imieniu swoim, Zarządu Powiatu Iławskiego oraz Rady Powiatu Iławskiego, składają mieszkańcom życzenia świąteczno-noworoczne.
(2020-12-23)
Władze Samorządu Powiatu Iławskiego oraz Rada Powiatu Iławskiego składają kondolencje Rodzinie i Bliskim śp. Jana Licznerskiego.
(2020-12-23)
Dobiegły końca prace nad platformą „Pr@ca wNet”. To autorski pomysł Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie, który ma wesprzeć pracodawców w procesie rekrutacji, a osoby z terenu powiatu iławskiego w poszukiwaniu pracy.
(2020-12-17)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski informuje, że uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. W związku z tym przebywa w izolacji domowej i poddaje się leczeniu. Jak poinformował, czuje się dobrze. Starosta wykonuje swoje obowiązki służbowe w systemie zdalnym
(2020-12-11)
Zapraszamy do lektury „Życia Powiatu Iławskiego”. W listopadowym wydaniu m.in. dobre wieści z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie, informacje ze Starostwa Powiatowego w Iławie, Gminy Miejskiej Iława, z Gminy Kisielice, Gminy Susz oraz Gminy Wiejskiej Iława.
(2020-12-10)
Przypominamy, że w wyniku zmian organizacyjnych z dniem 1 grudnia 2020 r. KASA w Starostwie Powiatowym w Iławie została zlikwidowana. Informujemy również, że klienci urzędu mogą dokonywać przelewów na podane niżej konta ale także dokonywać wpłat gotówkowych na konta, bez prowizji, w oddziałach banków – BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział Iława oraz oddział w Lubawie.
(2020-12-03)
Kondolencje władz Powiatu Iławskiego dla bliskich Śp. Jolanty i Wojciecha Dobrzenieckich

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych"
(2020-12-01)