W poniedziałek 13 września Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski uczestniczył w uroczystej Gali podsumowującej Plebiscyt Sportowca Roku 2020 Gazety Iławskiej, która odbyła się w Hotelu Port 110 w Iławie. Gratulował sportowcom, ale także trenerom i klubom sportowym, które wgrały w Plebiscycie. Ponadto Samorząd Powiatu Iławskiego ufundował wszystkim laureatom upominki.
(2021-09-16)
Okres wakacyjny to nie tylko czas wypoczynku młodzieży i pracowników szkoły, ale przede wszystkim intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.Jednym z działań modernizacyjnych przeprowadzonych w Zespole Szkół w Lubawie było wyposażenie sali komputerowej G13 w trzynaście zestawów
(2021-09-08)
Dzięki projektowi Powiatowego Urzędu Pracy w Iławie i Inkubatora Technologicznego w Iławie do powiatu iławskiego trafi prawie 1 milion złotych na specjalistyczne szkolenia, dzięki którym uda się stworzyć kadrę kilkudziesięciu programistów.
(2021-09-05)
Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Iławie informuje, że w sytuacji nadal trwającego na terenie Polski stanu epidemii oraz w związku z obowiązującymi ograniczeniami określonymi w wytycznych sanitarnych do realizacji zajęć wychowania fizycznego i zajęć sportowych, Zarząd PSZS w Iławie podjął decyzję o niepodejmowaniu rozgrywek sportowych w pierwszym semestrze roku szkolnego 2021/2022 (tj. do dnia 24 stycznia 2022 roku).
(2021-09-02)
Informujemy, że na stronie internetowej: https://bezkolejki.eu/spilawa istnieje możliwość elektronicznej rezerwacji wizyty w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie. System umożliwia rezerwację terminu w sprawach związanych z pojazdami. Umówić można się z wyprzedzeniem do 30 dni.
(2021-08-29)
Stowarzyszenie Iławski Klub Amazonki realizuje zadanie pt. „Bądź zdrów”, w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia. Program ten został dofinansowany z budżetu Powiatu Iławskiego. Zapraszamy w imieniu Amazonek na ciekawe spotkania prozdrowotne, ale także na konkretne badania
(2021-08-26)
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Iławie rozpoczyna realizację nowego projektu skierowanego do dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną – mieszkańców powiatu iławskiego pn. „Akademia Obywatelska – edukacja i aktywizacja społeczno-obywatelska osób z niepełnosprawnościami”. Właśnie trwa rekrutacja
(2021-08-24)
W terminie od 02 września do 25 października br. w powiecie iławskim przeprowadzona zostanie kwalifikacja wojskowa, która w tym roku obejmie 1142 osoby, w tym mężczyzn rocznik podstawowy (2002 r.) – 501 osób i roczniki starsze + kobiety – 641 osoby.
(2021-08-19)
Starostwo Powiatowe w Iławie Informuje y, iż inwestycja pn. „Rozbiórka mostu i budowa przepustu w ciągu drogi nr 1216N w m. Złotowo”, dofinansowana została ze środków budżetu państwa, z rezerwy subwencji ogólnej. Inwestycja obejmuje rozbiórkę istniejącego obiektu mostowego a następnie budowę nowego przepustu. Celem inwestycji jest polepszenie warunków bezpieczeństwa oraz komfortu użytkownikom drogi jak i zapewnienie bezpiecznej eksploatacji obiektu.
(2021-08-18)
Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Iławskiego do szczepień przeciwko Covid-19. Ponad podziałami w sprawie szczepień zwracają się do Państwa samorządowcy, aktualni i byli, ludzie kultury, oświaty, sportu i mediów.
(2021-08-16)
W ubiegłą sobotę, 31 lipca odbyła się kolejna edukacyjna wycieczka rowerowa z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych, tym razem SZLAKIEM JEZIOR ZIEMI LUBAWSKIEJ. Choć tuż przed startem nad Lubawą przeszła ulewa, na parkingu przy Banku Spółdzielczym pojawiło się niemal trzydziestu śmiałków gotowych spędzić aktywnie to wakacyjne popołudnie, przy okazji poznając walory przyrodnicze i historię naszego regionu.
(2021-08-05)
W dniu 22 lipca, na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Iławie www.powiat-ilawski.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) ukazała się informacja dotycząca dotacji na budowę Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego wraz z centrum rehabilitacji w Iławie przy ul. Sucharskiego – etap I, która jest odzwierciedleniem zapisów umowy zawartej pomiędzy Kuratorium Oświaty a Starostwem Powiatowym w Iławie.
(2021-07-23)
W sierpniu br. dobiega końca realizacja dwuletniego projektu, którego celem jest zwiększenie dostępu do usług społecznych ukierunkowanych na podniesienie aktywności społecznej i poprawę sytuacji rodzinnej 120 osób z 20 rodzin zastępczych z powiatu iławskiego.
(2021-07-23)
We wtorek 13 lipca Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski uczestniczył w uroczystości zorganizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Dzieci Wojny 1939-1945 w Iławie, podczas której wręczono dyplomy uznania najstarszym członkom stowarzyszenia.
(2021-07-15)
Powiat Iławski znalazł się w grupie samorządów, które w ramach pilotażowego programu „GovTech inno_LAB” pracować będą nad nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi i technologicznymi dla potrzeb administracji.
(2021-07-08)
„Współpraca szkoły z pracodawcami jako działanie wzmacniające jakość kształcenia zawodowego, podnoszące kompetencje ucznia i znaczenie rozwoju doradztwa zawodowego” – to tytuł konferencji online, której inicjatorami byli powiatowi doradcy zawodowi, działający w Zespole Powiatowych Doradców Zawodowych przy Warmińsko-Mazurskim Kuratorze Oświaty, wskazani przez Prezydentów Miast lub Starostów.
(2021-07-03)
Każdego roku 30 maja obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, dlatego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie zorganizowało uroczystość, podczas której podziękowano rodzinom zastępczym z naszego powiatu za ich pracę, wręczono okolicznościowe statuetki.
(2021-06-28)
Dom Pomocy Społecznej w Suszu i Dom Pomocy Społecznej w Lubawie otrzymały dotacje do współfinansowania projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Dofinansowanie projektu w Suszu 38 859,10 zł Dofinansowanie projektu w Lubawie 41 157,08 zł
(2021-06-23)
Kochasz muzykę, śpiewanie sprawia Ci radość? A może chciałbyś/-abyś zacząć, a nie wiesz jak? To może być fajny początek muzycznej przygody – zapraszamy Cię na pierwsze wokalne warsztaty gospel dla dzieci i młodzieży, które będą również wspaniałą okazją do tego, by stanąć na scenie i wystąpić przed publicznością!
(2021-06-15)
Marek Kaucz, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lubawie z Filią w Iławie, podsumowuje najtrudniejszy okres w pracy DPS-ów, przedstawia aktualną sytuację oraz zaprasza do rozmów osoby przewlekle somatycznie chore, potrzebujące całodobowej opieki i ich rodziny. Są bowiem wolne miejsca w DPS-ach.
(2021-06-12)
Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Iławski otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 105 385, 98 zł na realizację III etapu inwestycji w Zespole Szkół w Lubawie. Zostanie ono przeznaczone m.in. na ocieplenie budynku, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne; przebudowany zostanie także system grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny
(2021-06-08)