Pandemia Covid – 19 wprowadziła całkowite zmiany w funkcjonowaniu właściwie wszystkich sfer naszego życia. Jednym z bardzo szerokich obszarów działania, zapewnienia pomocy i wsparcia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie jest piecza zastępcza. W powiecie iławskim są 4 rodzinne domy dziecka oraz 103 rodziny zastępcze.
(2021-04-07)
Wiosna nadeszła! Podobnie jak w przyrodzie, także w nas budzą się siły życiowe i odradza nadzieja. Wielkanoc to szczególna okazja, aby życzyć mieszkańcom Powiatu Iławskiego udanego roku, tak wyczekiwanego powrotu do normalnego życia. Ale dziś przede wszystkim życzymy zdrowia. Wesołej i Błogosławionej Wielkanocy!
(2021-04-02)
Można już składać wnioski na dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych oraz przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych – informuje Jolanta Rynkowska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Iławie.
(2021-03-19)
Potrzebujesz pomocy prawnika? Nie radzisz sobie z zadłużeniem? Nie możesz porozumieć się z sąsiadem? Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego! Taka pomoc jest udzielana za darmo, nic nie musisz za nią płacić.
(2021-03-17)
Stanisław Blonkowski, emerytowany leśnik, od półwiecza związany z lasami Pojezierza Iławskiego, m.in. jako pracownik Nadleśnictwem Susz. Jest współzałożycielem i Honorowym Członkiem Stowarzyszenia Leśników Fotografików (więcej o autorze pod tekstem).
(2021-03-16)
Rozmowa z Barbara Bukowską, pełnomocnikiem biura regionalnego Fundacji Aktywnej Rehabilitacji w Iławie, działającym na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego. Barbara Bukowska sama jest osobą niepełnosprawną od urodzenia, poruszającą się na wózku. Tym samym zna dobrze problemy niepełnosprawnych, a co ważne, wiedzę tę przekuwa w działanie.
(2021-03-11)
Związek Gmin i Powiatów Kanału Elbląskiego i Pojezierza Iławskiego, do którego należy także Powiat Iławski, ogłasza nabór na kierownicze stanowisko urzędnicze. Od kandydatów wymaga się znajomości m.in. zagadnień z zakresu zarządzania i obsługi projektów z funduszy UE oraz doświadczenia w realizacji tych projektów. Biuro Związku znajduje się w Ostródzie.
(2021-03-09)
Wszystkim Kobietom z okazji Ich święta życzę Spełnienia wszelkich zamiarów i marzeń, Sukcesów w pracy i przestrzeni prywatnej, Nieustającej chęci do działania, Zadowolenia z siebie, Radości życiowej, I aby każdy kolejny dzień Był Dniem Kobiet!
(2021-03-08)
Tereny powiatu iławskiego charakteryzujące się najbogatszą różnorodnością przyrodniczo-krajobrazową, na mocy ustawy o ochronie przyrody, objęto różnymi formami ochrony. Trzeba robić wszystko co możliwe, by na co dzień chronić cenne przyrodniczo tereny, które nas otaczają. A mamy się czym chwalić.
(2021-03-03)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski (na zdjęciu) podsumowuje rok 2020, który upłynął w cieniu pandemii i przedstawia plan działania na rok 2021, z nadzieją, że będzie to czas powrotu do normalności.
(2021-02-23)
KOMUNIKAT W związku z ograniczeniem pracy Wydziału Komunikacji (zakażenia SARS-CoV-2 wykryte u pracowników tego Wydziału) okresowo tj. do 19 lutego br. zostaje zawieszona telefoniczna rejestracja klientów.
(2021-02-15)
Gdzie mogę się zaszczepić? Dlaczego tak mało punktów medycznych prowadzi szczepienia? Co zrobić, jeżeli placówka informuje, że nie prowadzi szczepień? Czy ktoś weryfikuje listy osób zgłoszone na przykład przez przychodnie lub gabinety prywatne? Takie i wiele innych podobnych pytań zadają mieszkańcy powiatu iławskiego i nie tylko.
(2021-02-11)
W związku z ograniczeniem pracy Wydziału Komunikacji (zakażenia SARS-CoV-2 wykryte u pracowników tego Wydziału) okresowo tj. do 12 lutego br. zostaje zawieszona telefoniczna rejestracja klientów oraz zmienione godziny pracy Wydziału (w najbliższą środę tj. 10 lutego br. Wydział pracuje do godz. 1515).
(2021-02-08)
Zespół Szkół w Lubawie postawił na najlepszą kadrę, najlepsze warunki pracy i najlepsze wyposażenie pracowni. Absolwenci szkoły są rozchwytywani przez pracodawców. Powiat Iławski oświatą stoi – tak można powiedzieć. Jedna ze szkół, w której dzieje się dużo nowego i dobrego jest z pewnością Zespół Szkół w Lubawie.
(2021-02-04)
Znane są już orientacyjne terminy uruchamiania w 2021 roku wsparcia dla osób bezrobotnych i przedsiębiorców z terenu powiatu iławskiego. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie pierwsze nabory ogłosi w lutym.
(2021-02-02)
Niemal 600 nauczycieli klas I-III i pracowników szkół podda się badaniu na obecność koronawirusa Dziś, tj. 14 stycznia, rozpoczęła się akcja pobierania wymazów do badania na obecność koronawirusa od nauczycieli klas I-III oraz pracowników szkół z terenu powiatu iławskiego. Akcję nadzoruje Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Iławie.
(2021-01-14)
Zapraszamy mieszkańców Powiatu Iławskiego do zapoznania się z Narodowym Programem Szczepień. Zawiera on odpowiedzi na wiele pojawiających się pytań i wątpliwości. Pamiętajmy – szczepimy się nie tylko dla siebie!
(2021-01-11)
Pierwszą osobą zaszczepioną na Covid-19 w iławskim szpitalu był Jerzy Kruszewski, z-ca dyrektora ds. Lecznictwa, Koordynator Oddziału Chirurgicznego Ogólnego Poniedziałek 4 stycznia 2021 roku był ważnym dniem dla Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie. Tego dnia ruszyły bowiem szczepienia przeciwko COVID-19 !
(2021-01-10)
IKEA Industry Poland, oddział w Lubawie od wielu lat wspiera Powiatowy Szpital im. Wł. Biegańskiego w Iławie. W odpowiedzi na trudną sytuację szpitala, którą nasiliła pandemia COVID-19, IKEA Industry Lubawa przekazała specjalistyczny sprzęt w postaci 6 pomp infuzyjnych dwustrzykawkowych.
(2021-01-08)
Dom Pomocy Społecznej w Suszu pilnie poszukuje pracowników. Dom Pomocy Społecznej w Suszu, ul. Iławska 42, poszukuje 15 pracowników na stanowiska: – opiekun osób starszych – pokojowa – pielęgniarka i in.
(2021-01-07)
Edukacyjny kalendarz ekologiczny Powiatu Iławskiego wydawany jest nieprzerwanie od siedemnastu lat! Pierwszy kalendarz o tematyce ekologicznej został wydany w grudniu 2003 r., na rok 2004. Choć od tego czasu wiele zmieniło się w grafice i stylu publikacji, ich edukacyjny charakter i wyjątkowość pozostają niezmienne.
(2021-01-04)