W dniach 28-29 maja 2020 r. odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja „Kopernik na Ziemi Lubawskiej” zorganizowana przez Fundację Nicolaus Copernicus. Po raz pierwszy konferencja odbyła się w całości online.
(2020-05-30)
30 maja br. o godz. 10.00 w w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie odbyły się święcenia kapłańskie . Uroczystej liturgii przewodniczył arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński. Święcenia przyjęło pięciu diakonów WSD "Hosianum" w Olsztynie.
(2020-05-30)
#hot16challenge2—IKEA Industry Lubawa też bierze udział! Wyzwanie polega na nagraniu 16 wersów pod dowolny beat i nominowaniu do akcji kolejnych osób, które mają stworzyć swój kawałek w 72h. Chodzi nie tylko o nagrywanie muzyki, ale przede wszystkim o pomoc w walce z koronawirusem, bowiem wraz z #hot16challenge2 ruszyła zbiórka
(2020-05-30)
Kończy się piękny miesiąc maj, a wraz z nim kolejny tydzień zajęć w Przedszkolach Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie. Z racji obchodzonego niedawno Dnia Mamy głównym tematem tego tygodnia była oczywiście rodzina. Nasze przedszkolaki rozmawiały o swojej rodzinie, opowiadały o zawodach rodziców, a także o tych które same chciałyby wykonywać w przyszłości.
(2020-05-30)
Kara nawet do 7 i pół roku pozbawienia wolności grozi 28 – latkowi. Mężczyzna wspólnie ze swoim młodszym kolegą wszedł do marketu. Następnie zapakowali koszyk różnymi artykułami i wyszli ze sklepu nie płacąc za towar. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
(2020-05-29)
Znamy pary półfinałowe PP Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola zagra z Clearex Futsal Chorzów, a BTS Rekord Bielsko-Biała zmierzy się z KS Constract Lubawa. w półfinałach Pucharu Polski
(2020-05-29)
Powiat Iławski wdrożył nowe e-usługi dla klientów Starostwa Powiatowego w Iławie. Rozwiązania pozwalają uzyskać aktualne dane z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego bez wizyty w urzędzie. Dyrektor Wydział Geodezji i Nieruchomości Ryszard Kabat, odpowiedzialny za wdrożenie w 2015 roku geoportalu powiatowego
(2020-05-29)
Wczoraj kilka minut po godzinie 21:00 w gminie Lubawa. Policjanci zostali poinformowany o tym, iż do rowu wjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. Funkcjonariusze pojechali na miejsce. Okazało się, że 43 – latek jadąc vw nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu.
(2020-05-29)
26 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich polskich rodzin - Dzień Matki. Z tej okazji dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Prątnicy pod opieką wychowawczyń, w nietypowych okolicznościach nauczania na odległość, przygotowały program artystyczny, aby jak najpiękniej podziękować Mamom.
(2020-05-29)
W życie wchodzi kolejny etap tzw. śmieciowej rewolucji, czyli obowiązek selektywnej zbiórki odpadów dla każdego z nas. Jednocześnie w całym kraju wciąż rosną ceny wywozu i składowania śmieci, co ma związek z prawnymi obostrzeniami oraz wymaganiami unijnymi odnośnie odpowiedniego poziomu recyclingu.
(2020-05-28)
Fundacja Nicolaus Copernicus zaprasza na Międzynarodową Konferencję „Kopernik na Ziemi Lubawskiej”. Konferencję wraz z Fundacją współorganizuje Instytut Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk i Samorząd Miasta Lubawa.
(2020-05-28)
Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi 58 – latkowi. Mężczyzna zaprószył ogień w zabytkowym młynie w wyniku którego doszło do jego uszkodzenia. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.
(2020-05-28)
Już jutro dowiemy się z kim Constract Lubawa rozegra spotkanie półfinałowe Pucharu Polski w Futsalu. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, iż losowanie półfinału Pucharu Polski w Futsalu odbędzie się 29 maja 2020 r. (piątek) o godz. 15:00 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.
(2020-05-28)
Od środy 3 czerwca do 1 sierpnia 2020 r. młodzi rolnicy będą mogli składać w ARiMR wnioski o przyznanie premii na rozpoczęcie samodzielnego gospodarowania. Pomoc finansowana jest z budżetu PROW 2014-2020. O „Premię dla młodych rolników” może ubiegać się osoba, która w dniu złożenia wniosku ma nie więcej niż 40 lat i posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
(2020-05-28)
Po wczorajszym dniu pełnym emocjonalnych poruszeń, pięknych okolicznościowych laurek, wzruszających filmików i przepełnionych miłością życzeń z okazji wyjątkowego święta jakim jest Dzień Mamy, pozostając naładowani pozytywną energią, dzieci z Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkoladnia” w Lubawie wkroczyły w kolejny dzień edukacji zdalnej z uśmiechem na twarzy.
(2020-05-28)
Dzień Mamy i Taty, to wyjątkowe święto. Ten dzień warto spędzić razem, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zabiegani i ciągle się mijamy. To czas, aby zatrzymać się na chwilę, podziękować za trud i pracę kochanym rodzicom
(2020-05-27)
w Złotowie funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. Mieszkaniec Lubawy jechał samochodem w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący również został ukarany mandatem i punktami karnymi.
(2020-05-27)
Dzisiejsza data w kalendarzu uroczystości przedszkolnych jest niesamowicie ważna. To w tym dniu wszystkie przedszkolaki uczestniczą w przedstawieniach, akademiach i uroczystościach, by podziękować swoim rodzicom za miłość, opiekę, dobre słowo i ciepło rodzinnego domu, które otrzymują na co dzień. Niestety w tym czasie takie zbiorowe obchody Święta Mamy i Taty nie są możliwe.
(2020-05-26)
26 maja jest wyjątkowym dniem. Każdego roku najmłodsi uczniowie z Rożentala zapraszali do szkoły swoich rodziców, aby wspólnie świętować Dni Rodziny. W obecnej sytuacji każdy będzie miał możliwość obejrzeć w rodzinnym gronie program artystyczny, który powstał z pomocą telefonów, komputerów.
(2020-05-26)
Dorota Karbowska od ponad roku jest żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Pełni służbę w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w stopniu starszego szeregowego, jako ratownik. Od 10 lat jest strażakiem-ratownikiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie.
(2020-05-26)
Kolejnego poszukiwanego zatrzymali policjanci po tym jak spowodował kolizję drogową. W trakcie czynności okazało się, że 35 – latek nie tylko popełnił wykroczenia ale również jest poszukiwany ponieważ nie opłacił grzywny. Mężczyzna po zapłaceniu grzywny 35 – latek został zwolniony.
(2020-05-26)