Piłkarze IV ligowego Motoru Lubawa rozegrają 8 kolejkę w dniu dzisiejszym 21 września o godz. 16.00 na stadionie w Barczewie. Ich rywalem będzie Pisa Barczewo, która w ostatniej kolejce w meczu wyjazdowym pokonała Polonię Lidzbark Warm. 1: 3. Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Lubawie serdecznie zaprasza na najbliższe spotkania piłki nożnej klasy „A” i „B” oraz zawody sportowe:
(2019-09-21)
Lubisz śpiewać? Weź udział w II Warsztatach Gospel nad Jeziorakiem. Warsztaty poprowadzi brytyjski wokalista, dyrygent chórów gospel, współtwórca programów telewizyjnych BBC „Songs of Praise” i „Gospel Train” - Colin Williams. To wyjątkowa szansa na niezapomniane przeżycia muzyczne i duchowe. Nie trzeba znać nut, ani języka angielskiego, za to bardzo wskazana jest muzykalność.
(2019-09-20)
Urząd Gminy Lubawa informuje, że dnia 19.09.2019 r. na terenie gminy Lubawa znaleziono 5 małych kociąt. Koty mają około 2 miesięcy i poszukują domu.
(2019-09-20)
Codziennie zajadamy się smacznym chlebem, bułeczkami, ale do tej pory nasze przedszkolaki nie wiedziały jak długa droga dzieli ziarenko od bochenka. Dnia 18.09.2019r. dzieci z grupy „Słoneczka” brały udział w zajęciach , w których poznały etapy powstawania pieczywa, ile trzeba włożyć wysiłku, aby wypiec pyszny bochenek chleba oraz produkty potrzebne do upieczenia tego pysznego przysmaku.
(2019-09-20)
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się instytucja prawna zwana budżetem obywatelskim. Lubawski Budżet Obywatelski należy rozumieć jako formę konsultacji społecznych w sprawie przeznaczenia części wydatków z ogólnego budżetu miasta na wskazane przez mieszkańców propozycje zadań
(2019-09-20)
W dniu dzisiejszym tj. 19 września po godz. 17.00 na ul.Grunwaldzkiej w Lubawie doszło do zdarzenia, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Ze wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem Ford prawdopodobnie zatrzymał się na chwilę na ulicy, w tym czasie kierująca Mercedesem najechała na tył Forda
(2019-09-19)
Prawie 3 miliony złotych otrzyma Gmina Lubawa na remonty i przebudowy dróg gminnych. Umowę na dofinansowanie drogowych inwestycji wójt Tomasz Ewertowski podpisał z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim 16 września.
(2019-09-19)
Rada Sołecka w Wałdykach we współpracy z OSP nie próżnują. Tam zawsze coś się dzieje. Na powitanie wakacji wspólnie przygotowali dla mieszkańców wsi, tych młodszych i tych starszych wiele atrakcji na wspólnym pikniku. Największą uciechą dla dzieci była kąpiel w pianie. Miał również miejsce pokaz ratownictwa medycznego, w tym cięcie auta i udzielanie pierwszej pomocy
(2019-09-19)
Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wsparli nas w organizacji i przeprowadzeniu I Przełajowego Przejazdu Charytatywnego oraz wzięli w nim udział. Jechaliśmy dla Kacpra Kisiel z Targowiska Dolnego. Dzień 14.09.2019 r. pokazał, że fantastyczni ludzie mają dobro w genach.
(2019-09-18)
Poniedziałek 16 września sprawił z pewnością ogromną radość uczniom ze szkół Powiatu Iławskiego. Otrzymali oni bowiem stypendia Starosty Powiatu Iławskiego, przyznawane za szczególne osiągnięcia. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie i była podzielona na dwa etapy
(2019-09-18)
W niedzielę 22.09.2019 r. na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Prątnicy odbędzie się Piknik Sportowo-Rekreacyjny "Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie" połączony z Turniejem Piłki Nożnej dla Dzieci oraz Turniejem Piłki Nożnej OLD BOYS.
(2019-09-18)
Chcesz być zdrowy – jedz owoce, bo owoce dobra rzecz. Jeśli będziesz jadł codziennie, dobre zdrowie będziesz mieć” - tymi słowami w poniedziałek, 16 września swoje zajęcia rozpoczęły dzieci z grupy „Żółwiki” z Przedszkola Niepublicznego”Bajkolandia” w Lubawie.
(2019-09-17)
W dniu dzisiejszym, 17 września w godzinach przedpołudniowych na drodze wojewódzkiej DW537 Pawłowo - Lubawa doszło do zdarzenia. Samochód osobowy Skoda jadąc od strony Pawłowa w kierunku Lubawy, prawdopodobnie na łuku drogi z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn zjechał na lewy pas, zjechał z nasypu, dachował i zatrzymał się w rowie
(2019-09-17)
9 września ruszył nabór do Młodzieżowej Akademii Profesjonalistów, która funkcjonować będzie przy Inkubatorze Technologicznym w Iławie. To szansa dla uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nie tylko na rozwijanie pasji i zainteresowań, ale też zdobycie nowych doświadczeń zawodowych.
(2019-09-17)
W V kolejce gier „A” i „B” klasy pewne zwycięstwo JORDANA Kazanice oraz AVISTY Łążyn. Wystartowała także Gminna „C” klasa – pierwszym liderem LZS OKS Omule. Szczegółowe wyniki poniżej.
(2019-09-16)
Dla uczniów SP im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie–Wałdykach wakacje zakończyły się bardzo atrakcyjnie. W ostatnim tygodniu sierpnia dzieci uczestniczyły w zajęciach rekreacyjno-sportowych na terenie szkoły i na wycieczkach rowerowych do Glaznot oraz do Lip. Po wysiłku miał miejsce zasłużony wspólny posiłek
(2019-09-16)
W tym tygodniu dzieci z grupy „Króliczki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie uczestniczyły w zajęciach matematycznych, których celem było aktywizowanie i zachęcanie do wspólnych poszukiwań, pokonywanie trudności oraz generowanie nowych pomysłów.
(2019-09-16)
To już VIII turniej o puchar burmistrza Lubawy, za co dziękujemy włodarzom miasta, że przy ich istotnej pomocy możemy zorganizować kolejną imprezę, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez tenisowych w regionie i zdobyła już dużą renomę. Wielu amatorów tenisa ziemnego zawsze dopytuje o termin tego turnieju żeby zarezerwować swój czas, za co im też dziękujemy.
(2019-09-16)
Na to wydarzenie przyszło czekać nam niezwykle długo. Marzenie występu na Ekstraklasowym parkiecie rosło co najmniej od 3 lat. Aż nadszedł ten upragniony przez wszystkich dzień występu na boiskach Futsal Ekstraklasy. Mimo debiutanckiej tremy wszyscy myśleli tylko o 3 punktach w spotkaniu z rywalem, z którym mieliśmy do wyrównania pewne rachunki.
(2019-09-15)
W dniu 13 września br. w Sanktuarium w Lipach odprawione zostało Nabożeństwo Fatimskie. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Mieczysław Rozmarynowicz, który wygłosił homilię.
(2019-09-15)
Piłkarze Motoru Lubawa rozegrali w dniu dzisiejszym na stadionie Łazienkowskim w Lubawie siódmą kolejkę IV ligi. Ich rywalem była drużyna Mrągowii Mrągowo. Mrągowia w ostatnich dwóch spotkaniach uległa drużynie Jezioraka i Polonii Lidzbark Warm.
(2019-09-14)