Od wykrycia pierwszego w kraju przypadku koronawirusa minęły niemal dwa miesiące. W tym czasie rząd wprowadził szereg obostrzeń, obowiązują również szczególne ustawowe rozwiązania związane z COVID-19. Dotyczą one także postępowań administracyjnych prowadzonych przez organy samorządu terytorialnego, w tym starostę.
(2020-04-29)
Starosta Powiatu Iławskiego Bartosz Bielawski Informuje, że od poniedziałku 27 kwietnia, Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Iławie, wznawia bezpośrednią obsługę klientów. Wnioski z zakresu rejestracji pojazdów i praw jazdy będą przyjmowane po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu godziny wizyty.
(2020-04-24)
W piątek 17 kwietnia Starostwo Powiatowe w Iławie przekazało środki ochrony osobistej dla strażników Społecznej Straży Rybackiej działającej na terenie powiatu iławskiego. Strażnicy nie zwalniają tempa i także w okresie epidemii zajmują się czynnościami kontrolno – prewencyjnymi w zakresie przestrzegania ustawy o rybactwie śródlądowym i przepisów wydanych na jej podstawie.
(2020-04-21)
Powiat Iławski od kilku tygodni zaangażowany jest w zabezpieczanie wszelkich możliwych środków ochrony osobistej jednostkom medycznym powiatu, ale nie tylko. Dostarcza je także instytucjom i osobom, wszystkim tym, którzy mają bezpośredni kontakt ze społeczeństwem, np. sprzedawcom. W Zespole Szkół w Lubawie oraz w ZS im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie produkowane są nadal przyłbice ochronne, które stanowią filar tej działalności.
(2020-04-16)
Czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Jest to duże wyzwanie zarówno dla młodzieży, rodziców jak i nauczycieli.
(2020-04-15)
Dyrekcja Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie zwraca się z apelem i prośbą do mieszkańców powiatu o wszelkie możliwe wsparcie, głównie w zakresie środków ochrony osobistej personelu medycznego w placówce, ale forma pomocy może być także finansowa. [SZCZEGÓŁY W PIŚMIE DYREKCJI].
(2020-04-07)
Ruszyła produkcja przyłbic ochronnych techniką 3D w Zespole Szkół w Lubawie. Zostaną one przekazane m.in. personelowi medycznemu, który jak wiadomo bardzo potrzebuje ochrony osobistej. Seria próbna produkcji przyłbic jest zadowalająca, w związku z czym uruchamiana jest aktualnie produkcja stała na najbliższe dni a być może tygodnie.
(2020-04-03)
Mikroprzedsiębiorcy z terenu powiatu iławskiego mogą już skorzystać z nisko oprocentowanej lub bezzwrotnej pożyczki ze środków Funduszu Pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Iławie rozpoczął właśnie przyjmowanie wniosków – informuje dyrektor placówki Walerian Polak (na zdjęciu).
(2020-04-02)
2500 maseczek trzywarstwowych z tkaniny bawełnianej oraz 3000 maseczek z fizeliny medycznej – to efekt pracy pracowników oraz osób chętnych do pomocy, Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Iławie, którzy od 18 marca szyją maseczki ochronne. Na przykład dziś,tj. 1 kwietnia, do Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, trafi partia 1000 maseczek.
(2020-04-02)
W czasie zagrożenia epidemią stabilnie prowadzona zbiórka odpadów staje się wyjątkowo ważnym zadaniem stojącym przed służbami komunalnymi, jak i całym społeczeństwem. Dlatego gospodarowanie odpadami powinno stanowić jeden z filarów naszego bezpieczeństwa.
(2020-03-30)
Ze względu na panującą epidemię koronawirusa (SAR–CoV-2) wywołującego chorobę COVID–19 wszystkie sprawy w Starostwie Powiatowym w Iławie od 30 marca br. (poniedziałek) DO ODWOŁANIA będą załatwiane wyłącznie za pośrednictwem poczty tradycyjnej, poczty elektronicznej, telefonicznie oraz przez platformę e-puap
(2020-03-27)
Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, Szanowni Rodzice. Mamy obecnie szczególną sytuację epidemiologiczną. Wszyscy podejmujemy niezbędne działania w celu ograniczenia niebezpieczeństwa jakim jest zarażenie się wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym odwołane zostały dni otwarte szkół ponadpodstawowych czy cieszące się ogromną popularnością „Targi Edukacyjne” – informuje Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2020-03-23)
Z inicjatywy Starosty Powiatu Iławskiego oraz kierownictwa Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Iławie, już trzeci dzień szyte są maseczki ochronne. Dostarczane są one do szpitala i do innych jednostek Powiatu Iławskiego. Materiały do szycia maseczek ufundował przedsiębiorca z Iławy.
(2020-03-20)
W poniedziałek 16 marca br. o godz. 14.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, z inicjatywy Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego , zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu udział wzięli również burmistrzowie i wójtowie z powiatu iławskiego, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej.
(2020-03-17)
W związku z epidemią koronawirusa coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną. Taką możliwość przewiduje specustawa, która umożliwiła pracodawcom zlecenie pracownikowi pracy poza miejscem jej stałego wykonywania. Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych aplikacji i narzędzi, które ułatwią pracę w domu, dzielenie się plikami i codzienną organizację zadań
(2020-03-17)
Uwaga! Ważne informacje dotyczące pracy Starostwa Powiatowego w Iławie. ZMIANY WCHODZĄ W ŻYCIE OD 16 MARCA 2020. W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Iławie. Prosimy wszystkich Państwa o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw i procedowanie ich w formie korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej.
(2020-03-13)
Pracownia Immunologii Transfuzjologicznej z Bankiem Krwi, zwana potocznie serologią, istnieje w powiatowym szpitalu od lat 70-tych. Rola tej pracowni jest nie do przecenienia. Zapewnia bowiem całodobowe świadczenia dla pacjentów szpitala oraz wykonuje badania dla pacjentów ze skierowaniem i bez skierowania. Na stałe współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie
(2020-03-09)
Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie jest zmuszony zaostrzyć wprowadzone wcześniej ograniczenia dotyczące możliwości odwiedzania hospitalizowanych na tutejszych oddziałach pacjentów.
(2020-03-06)
Powiatowy Urząd Pracy w Iławie w dniach 10 - 21 lutego organizował wydarzenie pn. Promowanie zawodów branży medycznej. Celem wydarzeń było zarówno rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania zawodami branży medycznej, jak również poznanie oczekiwań pracodawców w zakresie kompetencji.
(2020-02-28)
Oddział Chorób Wewnętrznych to miejsce, gdzie lekarze i pielęgniarki każdego dnia mierzą się z ciężko chorymi osobami. Oddział istnieje w Iławie od 1959 roku, mieści się na parterze głównego budynku szpitala. Rocznie hospitalizowanych jest tam około 1400 osób.
(2020-02-23)
W piątek 14 lutego, w Starostwie Powiatowym w Iławie, odbyło się Spotkanie Noworoczne Kombatantów z Powiatu Iławskiego. W tym dniu zabrakło jednej z głównych postaci, organizatora owego spotkania, który tuż przed uroczystością odszedł. Mowa o śp. Karolu Jacuńskim, którego pamięć uczczono minutą ciszy.
(2020-02-18)