W poniedziałek 16 marca br. o godz. 14.00 w siedzibie Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, z inicjatywy Starosty Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego , zebrał się Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. W posiedzeniu udział wzięli również burmistrzowie i wójtowie z powiatu iławskiego, kierownicy powiatowych jednostek organizacyjnych, służb, inspekcji i straży oraz przedstawiciele Wojsk Obrony Terytorialnej.
(2020-03-17)
Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemicznego, od dnia 18 marca do odwołania, Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa pozostaje zamknięty dla interesantów. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie Mieszkańców i Interesantów Gminy.
(2020-03-17)
Ze względu na szczególną sytuację zagrożenia epidemicznego, od dnia 18 marca do odwołania, Urząd Gminy Lubawa pozostaje zamknięty dla interesantów. Decyzja została podjęta w trosce o zdrowie Mieszkańców i Interesantów Gminy.
(2020-03-17)
W związku z porządkami wiosennymi w obejściach domowych i rolniczych przypominamy, że fakt wypalania odpadów, które nagromadziły się w czasie jesieni i zimy należy zgłosić do Państwowej Straży Pożarnej w Iławie i przestrzegać wskazówek dotyczących średnicy i wysokości ogniska, odległości od zabudowań, dróg itd.
(2020-03-17)
W związku z epidemią koronawirusa coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną. Taką możliwość przewiduje specustawa, która umożliwiła pracodawcom zlecenie pracownikowi pracy poza miejscem jej stałego wykonywania. Prezentujemy zestawienie najpopularniejszych aplikacji i narzędzi, które ułatwią pracę w domu, dzielenie się plikami i codzienną organizację zadań
(2020-03-17)
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i rozprzestrzenianiem się koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i interesantów prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osobistych w tut. Ośrodku Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Lubawa będzie otwarty jak dotychczas w godzinach pracy 7.15 – 15.15 (poniedziałek-piątek).
(2020-03-16)
7 marca w sali wiejskiej z Złotowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami wydarzenia był Klub „Senior+” oraz rada sołecka wsi. Uroczystość poprzedzona była mszą świętą w Kościele pw. Św. Barbary w Złotowie.
(2020-03-16)
W dniu 7.03.2020 w świetlicy wiejskiej w Grabowie odbył się Dzień Kobiet. Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem gości przez panią sołtys Jolantę Bukowską, która złożyła życzenia wszystkim paniom także w imieniu panów z Rady Sołeckiej. Na uroczystości zgromadziło się około sześćdziesiąt pań
(2020-03-16)
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i rozprzestrzenianiem się koronawirusa w trosce o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców i interesantów prosimy o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt osobistych w urzędzie gminy.
(2020-03-16)
Natomiast w gminie Lubawa 61 - latek kierujący vw najechał na krawężnik powodując uszkodzenie go oraz zniszczenie koła od auta. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a samochód został odholowany a wykonaniu z nim czynności zwolnili go.
(2020-03-16)
W związku z zagrożeniem koronawirusem, organizatorzy odwołują akcję poboru kwi zaplanowaną na dzień 19 marca br. na godz. 8.00 w remizie OSP Lubawa przy ul. Strażackiej 1
(2020-03-16)
Drodzy Rodzice i Kochane Przedszkolaki z Naszych Przedszkoli. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rodzinnym Konkursie Plastycznym na ozdoby wielkanocne. Wykorzystując czas jaki spędzicie teraz w domach ze swoimi dziećmi, starając się by był on czasem pełnym twórczości i kreatywności Nasze Przedszkola ogłaszają konkurs dla całych rodzin.
(2020-03-16)
Kilka jednostek straży pożarnej z powiatu iławskiego bierze udział w akcji gaszenia pożaru do jakiego doszło w dniu dzisiejszym, 14 marca br. ok. godz. 18 w Iławie na ul Kościuszki. Z niewyjaśnionych przyczyn zapalił się Stary zabytkowy Młyn. Trwa walka z żywiołem
(2020-03-15)
Drodzy Siostry i Bracia
Pozdrawiam Was w Panu! W związku z zagrożeniem koronawirusem przyjmijcie braterskie przypomnienie, aby z powagą, odpowiedzialnością i posłuszeństwem odpowiednim władzom stosować się do przekazywanych rozporządzeń
(2020-03-14)
W związku z nieuzasadnioną paniką wywołaną w trakcie pandemii koronawirusa, apelujemy o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw - #FakeNews! Kilka dni temu pojawili się oszuści próbujący wykorzystać obecną sytuację, o czym informowaliśmy wcześniej.
(2020-03-14)
"Prosimy, prosimy do stołu wspólnego, życzymy, życzymy Wam wszystkim smacznego" Tradycyjnie już 8 marca to wielka mobilizacja Panów z Klubu Seniora w Rakowicach, którzy przygotowują super kolację swoim koleżankom z okazji Dnia Kobiet.
(2020-03-14)
Trwa kolejna edycja regionalnego konkursu piękności Miss Warmii i Mazur. O tytuł i koronę najpiękniejszej dziewczyny w naszym województwie walczą młode kobiety z całego regionu. Prezentujemy kandydatkę,która pochodzi z Prątnicy w gm.Lubawa aktualnie studiuje w Gdańsku.
(2020-03-13)
Uwaga! Ważne informacje dotyczące pracy Starostwa Powiatowego w Iławie. ZMIANY WCHODZĄ W ŻYCIE OD 16 MARCA 2020. W związku z aktualną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną w Polsce zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w Starostwie Powiatowym w Iławie. Prosimy wszystkich Państwa o rozważenie możliwości ograniczenia osobistego załatwiania spraw i procedowanie ich w formie korespondencji tradycyjnej lub elektronicznej.
(2020-03-13)
Dnia 7 marca 2020 roku o godzinie 18:30 w świetlicy wiejskiej w Omulu odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej miejscowej jednostki. Zebranie otworzył Prezes jednostki dh Jacek Mężydło.
(2020-03-13)
8 marca br odbyła się I runda Mistrzostw Ziemi Lubawskiej i I runda Pucharu Luźnych Dróg (szutry). Na starcie zorganizowanej przez Lubawski Klub Rajdowy przy Szkole Podstawowej w Złotowie stanęło 35 załóg. Pogoda dopisała ,więc i na trasie zgromadziło się sporo miłośników tej dyscypliny sportu.
(2020-03-13)
Pozrywane dachy, poprzewracane drzewa - to efekt wichury, która przechodzi przez kraj i również nasz region. Strażacy z powiatu iławskiego i nowomiejskiego w dniu dzisiejszym, 12 marca w godzinach popołudniowych mają pełne ręce roboty. Na drodze powiatowej Szczepankowo - Prątnica strażacy z OSP Szczepankowo usuwali drzewo powalone na drogę. Na drodze wojewódzkiej DW-537 Lubawa - Pawłowo w miejscowości Napromek, potężne drzewo spadło na drogę wojewódzką blokując jezdnię
(2020-03-12)