W piątek 15 listopada o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Tuszewie nastąpiło uroczyste otwarcie sali gimnastycznej. Na piątkową uroczystość do Tuszewa przybyło wielu gości
(2019-11-18)
Podczas piątkowych zajęć grupa „Słoneczka” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie przeniosła się w świat kolorów oraz eksperymentów, za sprawą zajęć w jakich uczestniczyli tego dnia. Postanowili wcielić się w rolę małych badaczy i wraz z panią eksperymentowali z kolorami.
(2019-11-17)
Dnia 16-ego listopada br. w Bezledach odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazurów Kadetów w wersji Kick-Light. CSW Champion Lubawa reprezentowało dziewięciu zawodników. Zdobyliśmy 7 medali w tym 3 złote, 1 srebrny i 3 brązowe!
(2019-11-17)
Rozmowa z lek. med. Stefanem Szpruchem, koordynatorem Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, lekarzem specjalistą balneologii i medycyny fizykalnej, specjalistą otolaryngologii.
(2019-11-17)
Constract Lubawa w 9 kolejce Futsal Ekstraklasy mierzył się z Piastem Gliwice. Budowana nieco od początku drużyna Piasta przyjeżdżała do Lubawy z serią 3 zwycięstw z rzędu, zainspirowani nowym Portugalskim Trenerem Orlando Duarte zawodnicy z Gliwic wydawali się niezwykle trudnym i wymagającym rywalem.
(2019-11-16)
Piłkarze IV ligi wykorzystują pogodę i rozgrywają spotkania rundy wiosennej. Motor Lubawa rozegrał w dniu dzisiejszym 16 kolejkę. Przeciwnikiem była drużyna MKS Korsze z którą gospodarze 10 sierpnia w Korszach zremisowali 1:1. Po rundzie jesiennej goście plasują się na 10. miejscu, a Motor Lubawa na 5. Mecz kończy się zwycięstwem gospodarzy 3:1
(2019-11-16)
Jesień kojarzy nam się zazwyczaj z okresem przeziębień i coraz krótszym dniem, jednak to nie wszystko. Dzieci z grupy Kangurki poznały zupełnie inną odsłonę jesieni – wesołą, kolorową, pełną uśmiechu i ciekawych przygód.
(2019-11-16)
Przed nami kolejna sobota z Futsal Ekstraklasą Futsalu. Constract Lubawa dziś o godzinie 18:00 w hali zmierzy się z Piatem Gliwice. Śląski rywal to 5 drużyna Ekstraklasy poprzedniego sezonu. W obecnym po małych zawirowaniach na starcie rozgrywek szybko się zorganizowała i prezentuje naprawdę duży potencjał.
(2019-11-16)
Jutro piłkarze forBet IV ligi rozegrają wiosenną rundę. Motor Lubawa podejmować będzie na Stadionie Łazienkowskim MKS Korsze. Początek spotkania godz. 13.00
(2019-11-15)
Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły/placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”.
(2019-11-15)
„Kiedy jedzie duży to mały się zatrzymuje” - tak oświadczył policjantom 69 – latek kierujący ciągnikiem siodłowym, po tym jak na skrzyżowaniu w Lubawie uderzył fiata. Do zdarzenia doszło wczoraj na jednej z dróg w Lubawie. Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że 68 – letni kierujący zespołem pojazdów z naczepą wykonując manewr skrętu w lewo na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do bocznego zderzenia z fiatem.
(2019-11-15)
„My jesteśmy przedszkolaki maluszki kochane”- tymi słowami przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie-Wałdykach dnia 8 listopada, powitały przybyłych gości na uroczystości Pasowania na przedszkolaka i starszaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.
(2019-11-15)
11 listopada, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się widowisko pt. „Przystanek Hollywood” z największymi przebojami muzyki filmowej w wykonaniu Teatru Muzycznego IWIA.
(2019-11-15)
W minioną niedzielę w Byszwałdzie rozegrano 7 Sprint o Mistrzostwo Ziemi Lubawskiej oraz 9 Rundę Pucharu Luźnych Dróg.- Na starcie stawiła się rekordowa ilość zawodników - 37 załóg- mówi Marcin Turulski Prezes Lubawskiego Klubu Rajdowego.
(2019-11-14)
Szkoła Podstawowa im.Jana Pawła II w Rożentalu przystąpiła do ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Fundację Rosa z Wrocławia „Kartka dla powstańca”.
(2019-11-14)
12 listopada 2019 r. w grupie „Króliczki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie odbyły się zajęcia sensoryczne, podczas których dzieci rozwijały wrażliwość wzrokową, smakową, słuchową, węchową i dotykową. W trakcie zabaw „Króliczki” pobudzały swoje zmysły, rozwijały wyobraźnię oraz poszerzały swój świat doznań.
(2019-11-14)
Dziś 7 kolejka tenisa stołowego. O godz. 17.00 miłośnicy tenisa spotkają się w hali Zespołu Szkół. W szóstej kolejce spośród 39 zawodników zwyciężył Michał Surdykowski, pokonując lidera rozgrywek Tomka Golder.
(2019-11-14)
Futsaliści z Constractu Lubawa rozegrali w dniu dzisiejszym zaległą 1. kolejkę Futsal Ekstraklasy. Przeciwnikiem lidera w dniu dzisiejszym była drużyna FC KJ Toruń. Dzisiejszy przeciwnik, to trzecia drużyna futsal ekstraklasy ubiegłego sezonu
(2019-11-13)
Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski zaprosił szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 8 listopada o symbolicznej godz. 11.11. czterech zwrotek hymnu narodowego.
(2019-11-13)
We wtorek 12 listopada grupa Sarenki z Przedszkola Niepublicznego Bajkolandia obchodziła dzień jeża. W tym dniu przedszkolaków odwiedził jeżyk Kolec wraz ze swoją właścicielką panią Iwonką.
(2019-11-13)
Jesienne Zawody Latawcowe o Puchar im. Jana Kowalkowskiego już tradycyjnie odbyły się na Stadionie Łazienkowskim Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubawie. Udział wzięło 7 klas (w tym grupy) w kategorii: latawce szkolne, 9 uczestników w kategorii: latawce płaskie oraz 2 uczestników w kategorii: latawce skrzynkowe.
(2019-11-13)