Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie zakończyło się spotkanie pierwszej kolejki IV ligi. Rywalem Motoru Lubawa była szósta drużyna ubiegłego sezonu IV ligi Tęcza Biskupiec.
(2017-08-12)
Uroczyste otwarcie Wilczego Szlaku odbyło się w Napromku w Gminie Lubawa na terenie Nadleśnictwa Olsztynek. Uroczystość połączona była z piknikiem ekologicznym. 11 sierpnia w uroczystości uczestniczyło wielu gości m.in. Marszałek województwa - Gustaw Marek Brzezin, Wójt Gminy Lubawa - Tomasz Ewertowski
(2017-08-12)
Dnia 09.08.2017r (środa) na boisku trawiastym przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Lubawie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej drużyn sześcioosobowych dla uczniów szkół gimnazjalnych i starszych. Do rozgrywek przystąpiły cztery zespoły
(2017-08-11)
Już w najbliższą sobotę 12 sierpnia, piłkarze IV ligowego Motoru Lubawa zainaugurują rozgrywki ligowe. Pierwszym rywalem piłkarzy będzie zespół Tęczy Biskupiec. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie o godz. 15.30
(2017-08-11)
Jak co roku sierpniowe niebo ponownie rozbłyśnie blaskiem spadających gwiazd z roju Perseidów. Najlepiej oglądać je z dala od blasku świateł miast i wielkich aglomeracji. Dlatego od kilku lat dla osób pragnących podziwiać nocne rozgwieżdżone niebo niezanieczyszczone światłem miejskim, Obserwatorium w Truszczynach zapewnia możliwość obserwacji tego niezwykłego spektaklu.
(2017-08-10)
Policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 46-latkowi. Mężczyzna kupił opony w jednej z lokalnych firm i nie zapłacił za nie. Straty sklepu to ponad 7 tys.zł. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.
(2017-08-10)
Otwarcie ścieżki przyrodniczej „Wilczy szlak” w Leśniczówce „Napromek” połączonej z mnóstwem atrakcji dla dzieci. Zabawy, konkursy i inne atrakcje zapewniają Przedszkola Niepubliczne „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie
(2017-08-10)
Do niedzieli 13 sierpnia potrwa licytacja nagrody, którą Lubawskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych otrzymało za organizację akcji „Wiosenne Sprzątanie Lubawskich Rzek” – Tablet Lenovo TAB 2 A8-50 (biały).
(2017-08-10)
Od poniedziałku 7 VIII rozpoczęły się prace remontowo-konserwatorskie na obiektach drewnianego Kościoła pw. św. Barbary w Lubawie, który jest jednym z najcenniejszych zabytków w Lubawie. Drewniane Perły Ziemi Lubawskiej - konserwacja drewnianych zabytków celem wzrostu atrakcyjności kulturowej regionu” - to projekt, który otrzymał dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
(2017-08-09)
Lubawski policjant jadąc na służbę pomógł 21-latce, która idąc jedną z dróg w powiecie ostródzkim zasłabła i się przewróciła. Funkcjonariusz udrożnił drogi oddechowe i do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego wspólnie z innymi kierującymi ułożył kobietę w pozycji bezpiecznej, przez cały czas kontrolując jej stan.
(2017-08-09)
"Wilczym Szlakiem" to propozycja leśników by Polskę przemierzyć szlakiem tematycznym, którego tematem przewodnim jest wilk. Ośrodek Rehablitacji zwierząt "Napromek" w Nadleśnictwie Olsztynek to jedyny w północnej części kraju ośrodek specjalizujący się w pomocy wilkom. 11 sierpnia zapraszamy na dzień otwarty i wielki piknik ekologiczny na terenie przy Leśniczówce Napromek.
(2017-08-09)
7 sierpnia na obiektach OSiR w Lubawie rozegrano turniej piłki nożnej dla uczniów szkól podstawowych. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny. W dniu dzisiejszym rozegrany zostanie turniej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
(2017-08-09)
Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, co oznacza wielkie otwarcie nowej sali sportowej dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie. Wzajemne partnerstwo przedszkoli niepublicznych i firmy Constract , stworzyło możliwość prowadzenia nieodpłatnych zajęć piłki nożnej dla dzieci z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie.
(2017-08-08)
W godzinach wieczornych 7 sierpnia w miejscowości Łążyn, samochód osobowy Opel Corsa potrącił młodego ok. 16-letniego mężczyznę mieszkańca Gutowa. Sprawca, który oddalił się z miejsca wypadku, to prawdopodobnie mieszkaniec wsi w gminie Dąbrówno. Z relacji świadków wynika, że sprawca ominął 16-latka, cofnął i ponownie uderzył w niego
(2017-08-07)
W dniu dzisiejszym 7 sierpnia ok 19.30 na parkingu przy ul.Warszawskiej zapalił się samochód osobowy marki Fiat Punto. Ogień pojawił się w komorze silnika w jednym z zaparkowanych samochodów. Interweniowały dwa zastępy straży pożarnej. Mimo szybkiej akcji strażaków pojazd spłonął.
(2017-08-07)
Za młodymi piłkarzami KS Constract bardzo pracowity tydzień. Pierwszy raz w historii odbył się „Obóz Constract Camp”. Pierwsze komentarze, zdjęcia i zadowolone miny młodych talentów Ks Constract, mówią jasno: To był doskonały pomysł gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia.
(2017-08-07)
W Warszawie zakończyła się w Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce. To największa impreza sportowa dla juniorów młodszych Polski. Podczas trzech dni na stadionie AWF zmagało się około 1000 zawodników. Zawodnicy biorący udział w mistrzostwach musieli przejść eliminacje.
(2017-08-07)
6 sierpnia ok. 18.00 miało miejsce zdarzenie drogowe na drodze krajowej DK-15 pomiędzy Targowiskiem a Sampławą gmina Lubawa, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe
(2017-08-06)
W okresie letnim na terenie gminy Lubawa funkcjonują Wakacyjne Świetlice, które stanowią ciekawą ofertę spędzania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży. Wychowawcy dbają o to, aby proponowane zajęcia były zróżnicowane i atrakcyjne - każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej prezentujemy relację z Wakacyjnych Świetlic w Rumienicy i Zielkowie.
(2017-08-06)
Przedstawiamy reportaż filmowy lubawskich pielgrzymów z trasy do Częstochowy. Materiał był realizowany w czwartek w miejscowości Kobrzyniec za Brodnicą tak więc z tego miejsca pielgrzymom zostało 9 dni na Jasną Górę...
(2017-08-05)
Zakończyło się spotkanie pierwszej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski. Piłkarze MLKS Motor Lubawa rozegrali w dniu dzisiejszym o godz. 15.00 na stadionie w Rybnie spotkanie z GSZS Delfin Rybno. Delfin Rybno pokonał w rundzie wstępnej Lidera Złotowo. Jedyną bramkę dla piłkarzy z Lubawy zdobył Pawel Tomkiewicz w 27 minucie spotkania
(2017-08-05)