Policjanci codziennie sprawdzają i zbierają informacje o tym, czy osoba objęta kwarantanną stosuje się do postanowień decyzji. Tak również dzieje się na terenie powiatu iławskiego. Jednak sześć osób postanowiło nie przestrzegać 14-dniowej kwarantanny i ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.
(2020-03-24)
Szanowni Państwo, w związku z wprowadzeniem przez MEN od dnia 25 marca kształcenia na odległość Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie użycza od 26 marca 2020 r. do bezpłatnego korzystania uczniom klas I-VIII komputery. Szczegóły i zasady realizacji użyczeń opisuje regulamin.
(2020-03-24)
Zgodnie z zaleceniami osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów - jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10.
(2020-03-23)
W związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej, wszystkie placówki oświatowe zostały zawieszone na czas panującej obecnie epidemii w naszym kraju. W tym szczególnym czasie Przedszkole Niepubliczne Bajkolandia prowadzi nauczanie zdalne dla swoich podopiecznych.
(2020-03-23)
Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali w piątek w godzinach przed południowych. Funkcjonariusze patrolując teren powiatu iławskiego w okolicach Lubawy zauważyli kierującego motocyklem. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 141 km/h a wszystko to na oczach iławskich policjantów jadących nieoznakowanym radiowozem. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec pirata drogowego.
(2020-03-23)
Drodzy Absolwenci szkół podstawowych, Szanowni Rodzice. Mamy obecnie szczególną sytuację epidemiologiczną. Wszyscy podejmujemy niezbędne działania w celu ograniczenia niebezpieczeństwa jakim jest zarażenie się wirusem SARS-CoV-2. W związku z tym odwołane zostały dni otwarte szkół ponadpodstawowych czy cieszące się ogromną popularnością „Targi Edukacyjne” – informuje Renata Motylińska, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Iławie.
(2020-03-23)
Transmisję dzisiejszej Mszy świętej z kościoła pw. św. Jana w Lubawie o godz. 10.30 można obejrzeć na profilu FB - Kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Mortęgach
(2020-03-22)
Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną – to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa. Zaczynamy ją udostępniać od dziś. Wysłanie zdjęcia zamiast wizyty policjantów – tak, dzięki naszej aplikacji, może wyglądać kwarantanna domowa. Aplikacja jest darmowa, bezpieczna i dostępna w sklepach Google Play i App Store. Właśnie rozpoczęliśmy proces jej udostępniania.
(2020-03-21)
W dniu dzisiejszym 21 marca w godzinach rannych strażacy z OSP Lubawa wyjeżdżali alarmowo na ulicę Warszawską w Lubawie, gdzie według osoby zgłaszającej woda z mieszkania sąsiada zalewa mu mieszkanie, sąsiad nie otwiera swojego mieszkania, mężczyzna choruje i nie odbiera także telefonu. Oficer dyżurny PSP w Iławie wysłał na miejsce akcji zastęp z OSP Lubawa.
(2020-03-21)
W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych odpowiednim rozwiązaniem w tym czasie okazuje się nauczanie zdalne. Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie chce w tej wyjątkowej sytuacji wesprzeć swoich przedszkolaków.
(2020-03-20)
12 lutego 2020 r. odbył się etap wojewódzki konkursu kuratoryjnego z matematyki, do którego to zakwalifikował się Aleksander Jabłoński z kl. VIII. Etap wojewódzki odbył się w jednym z zespołów szkół w Olsztynie. Dziś, tj. 20.03.2020 r., poznaliśmy wyniki „potyczek matematycznych najlepszych z najlepszych” i możemy pochwalić się osiągnięciem naszego ucznia, który zdobywając 32 pkt. otrzymał tytuł laureata.
(2020-03-20)
Z inicjatywy Starosty Powiatu Iławskiego oraz kierownictwa Powiatowego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Iławie, w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Iławie, już trzeci dzień szyte są maseczki ochronne. Dostarczane są one do szpitala i do innych jednostek Powiatu Iławskiego. Materiały do szycia maseczek ufundował przedsiębiorca z Iławy.
(2020-03-20)
W czasie czynności dokonanych przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie okazało się, że poszkodowany kierowca miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 10 lat decyzją Starosty Powiatowego w Nowym Mieście Lub.
(2020-03-20)
Przedszkola Niepubliczne „Bajkolandia” i „Smerfolandia” w Lubawie już od poniedziałku prowadzą nauczanie zdalne dla swoich podopiecznych. W trosce o utrwalanie zdobytej dotychczas wiedzy i umiejętności nauczyciele obu przedszkoli codziennie o godz. 10.00 publikują w swoich grupach jak i na głównej stronie Facebook’owej przedszkoli https://www.facebook.com/smerfolandia propozycje zadań, piosenek, wierszy, kart pracy, filmów edukacyjnych oraz ciekawych i rozbudzających kreatywność prac plastycznych
(2020-03-19)
W dniu 7.03.2020 w świetlicy wiejskiej w Wałdykach odbyło się spotkanie z okazji Dzień Kobiet. Organizatorem wydarzenia była pani sołtys Ewelina Jarząbek wraz z Radą Sołecką oraz OSP
(2020-03-19)
Kolejnym projektem filmowym nad, którym pracuje ekipa Niezależnej Grupy Filmowej Champion TV to film z serii „Tajemnicze Historie Antoniego” pt. „ZAKAZANY OWOC”. Jest to kontynuacja poprzednich części jakie można obejrzeć po tym linkiem; www.youtube.com
(2020-03-19)
Nowa i trudna sytuacja w jakiej wszyscy się znaleźliśmy, związana z występowaniem koronawirusa COVID-19, wymaga podjęcia specjalnych decyzji i procedur. Jedną z nich jest wdrożony ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową.
(2020-03-19)
18 marca br. około godz. 19:40 we wsi Mortęgi gm.Lubawa, mężczyzna w wieku ok. 40 lat kierujący samochodem Volkswagen Transporter, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał z drogi powiatowej i uderzył w betonowy płot
(2020-03-18)
11 marca 2020 roku uczniowie klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie–Wałdykach pod opieką doradcy zawodowego Ewy Renkel-Bucha wybrali się na wycieczkę do Mortęg, aby zapoznać się z funkcjonowaniem obiektu hotelowego, jego zapleczem, obsługą i profesjami jakie są niezbędne do prawidłowego działania.
(2020-03-18)
Natomiast w gminie Lubawa policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem. Okazało się, że 28 - latek, jechał w obszarze zabudowanym na obowiązującej "pięćdziesiątce" z prędkością 104 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz czeka go 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Dodatkowo, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych.
(2020-03-18)
W związku z zaistniałą sytuacją w Polsce i na świecie, wszystkie przedszkola, szkoły i ośrodki edukacji zawiesiły swoją pracę i czeka nas chwilowa rozłąka. Myśląc o Was i o Waszych dzieciach chcemy nie tracić łączności z naszymi podopiecznymi.
(2020-03-17)