Pozostał dokładnie miesiąc do inauguracji I ligi futsalu

Opublikowano:

Sprawa wydaje się być dość przejrzysta i klarowana, trzeba jak najlepiej przepracować okres poprzedzający ligę i coraz częściej myśleć o rywalach, którzy w tym sezonie wydają się być wyjątkowo mocni. Skoro o przeciwnikach mowa, to znamy już ostateczny skład tegorocznej ligi w grupie północnej.

 Do niedawna znaliśmy dziewiątkę naszych rywali, a dziś znamy już całą dwunastkę, która po raz kolejny powalczy, o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

1. AZS Uniwersytet Warszawski
2. AZS Uniwersytet Zielonogórski
3. Elhurt Elmet Helios Białystok
4. FC Kartuzy
5. KS Auto-Wicherek Oborniki
6. KS Constract Lubawa
7. KS Futsal Leszno
8. KS Mieszko Gniezno
9. LSSS Lębork
10. Politechnika Gdańska

Znamy już rywali, ale w dalszym ciągu pozostaje pytanie. Czy mamy skład, który pozwoli walczyć o najwyższe cele w lidze. Ubyło kilku zawodników, między innymi Mateusz Zaborski, któremu bardzo dziękujemy za ubiegłoroczne reprezentowanie barw Klubu Sportowego Constract.

 Mogliśmy powitać również kilku nowych „Konstruktorów”: Paweł Kaniewski, Maciej Maśkiewicz, Piotr Papierowski i wracający z wypożyczenia Radosław Wolski mają dać świeżość i zapewnić rywalizacje, jak będzie? Pokaże oczywiście sezon i mecze o najwyższą stawkę. Dziś widać spokój i skupienie na aktualnych zadaniach. Czy jest w tym optymizm? Na pewno jest, bo to daje energię do pracy i pozytywne nastawienie do zadań, przed którymi stoją teraz zawodnicy i trenerzy Ks Constract.

Za podopiecznymi Dawida Grubalskiego i Damiana Jarzembowskiego dwa pierwsze sparingi z ekstraklasowymi rywalami. Remis i porażkę można chyba usprawiedliwić. Zarówno w spotkaniu z UG Gdańsk jak i tym, z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski – FC Toruń dało zauważyć się kilka nowych rozwiązań, a to oznacza, że w tym momencie przygotowań jesteśmy na etapie szukania optymalnych opcji gry i nie o wyniki teraz gramy.

Sparingowa gorączka dopiero nadchodzi już w najbliższą środę w Lubawie rozegramy kolejny mecz z FC Toruń, a kolejny weekend rozpoczniemy już w czwartek, kiedy rozpoczniemy zapowiadane „Śląskie Tourne”, w którym w 4 kolejne mecze zakończymy oglądaniem turnieju Futsal Masters.   (dk)