Wycieczka Przedszkolaków do Iławy

Opublikowano:

Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych 3 i 4 latków oraz 5 latków ze Szkoły w Sampławie wybrały się na wycieczkę do Iławy. Celem naszej wycieczki była Strażnica Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Iławie, dzieci zwłaszcza chłopcy z wielkim zainteresowaniem słuchały tego co opowiadają Panowie Strażacy. Zwiedzanie zaczęliśmy od tzw. Centrum dowodzenia, gdzie siedzi pan który odbiera telefony i wysyła odpowiednie jednostki do zdarzenie. Dzieci przypomniały także sobie numer alarmowy do Straży Pożarnej. 

Następnie poznaliśmy sprzęt do Ratownictwa Wodnego, były tam skafandry nurków, maski, butle z powietrzem i ponton. Dzieci poznały wóz bojowy, który jeździ gasić pożary ale także służy podczas wypadków drogowych. Panowie Strażacy przedstawili naszym maluszkom jaki sprzęt znajduje się w każdym wozie. Dzieci mogły również wchodzić do wozu. Na koniec przedszkolaki wręczyły Panom Strażakom  podziękowanie i własnoręcznie wykonany Wóz Strażacki. 

Kolejnym celem naszej wycieczki była Tęczowa Kraina, gdzie na dzieci czekała zabawa na konstrukcji z piłeczkami, zjeżdżalniami i torem przeszkód. Na przedszkolaków czekały także zjecie cyrkowe, które poprowadził klaun oraz malowanie twarzy i zamykanie w bańce mydlanej.

Organizatorzy bardzo dziękują Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej za miłe przyjęcie i umożliwienie zwiedzenia strażnicy. 

Materiał Przedszkole  w Sampławie