SPACER Z HISTORIĄ W TLE

Opublikowano:

W środę, 14 czerwca, odbył się pierwszy spacer po średniowiecznej Lubawie z Lubawskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych. Frekwencja dopisała, a przekrój wiekowy miłośników historii kształtował się w przedziale od kilku do dziewięćdziesięciu kilku lat (pozdrowienia dla Pana Alfonsa Dmochewicza).

Naszym przewodnikiem i głównym prelegentem była Teresa Kłosowska – nauczyciel historii, miłośnik Ziemi Lubawskiej, osobowość, która zaraża wszystkich nie tylko historyczną pasją, ale również poczuciem humoru i optymizmem.

Słów kilka o historii przekazali uczestnikom także członkowie Lubawskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych: Dariusz Kawka i Marcin Deka.

Głównym tematem pierwszej wycieczki były najstarsze dzieje Lubawy, w tym zachowane, jak również te nieistniejące już niestety, perełki średniowiecznej architektury.

Każdy otrzymał pamiątkową broszurę z trasą spaceru oraz najważniejszymi informacjami o wybranych obiektach, a na pożegnanie słodkie niespodzianki.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim  uczestnikom, których liczba dowiodła, że jest zapotrzebowanie na tego typu przedsięwzięcia, a miłośników historii w naszym mieście nie brakuje.

Kolejne wycieczki (nie tylko piesze) niebawem…

Mateusz Szauer