"Nauka się opłaca"

Opublikowano:

12 czerwca 2017r. w Zespole Szkół w Prątnicy odbyło się kolejne spotkanie z cyklu pt. "Nauka się opłaca". Gościem poniedziałkowego spotkania był Pan Michał Młotek, który opowiedział uczniom o pracy, którą wykonuje na co dzień i o swojej wielkiej pasji, którą jest historia.

Pan Michał Młotek na co dzień jest pracownikiem Portu Śródlądowego w Iławie oraz przewodniczącym rady Powiatu Iławskiego. Po pracy  jest poszukiwaczem skarbów, regionalistą,współorganizuje wycieczki po Iławie i okolicy.

Swój wykład w Prątnicy zatytułował "Historia nie musi być nudna".  Opowiedział o poszukiwaniu skarbów, o tym jak tworzy internetowe muzeum. Wspomniał także o tym, co było inspiracją  do napisania książek o tematyce historycznej. Dwie z trzech , które napisał przekazał szkolnej bibliotece

.Na koniec spotkania Pan Michał zaprezentował uczniom jeden z filmów swojego autorstwa.Film nosił tytuł "Wielka ucieczka" opowiada o obozie, który był umiejscowiony w Iławie.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prelekcji zaproszonego Gościa. Warto dodać, że Michał Młotek za swoje dokonania otrzymał odznaczenia z Ministerstwa Kultury oraz Ministerstwa Turystyki.

Materiał ZS w Prątnicy