Constract Lubawa - AZS UG Gdańsk (0:2 ) 0:5

Piłkarze Constractu Lubawa w swoim spotkaniu barażowym z 10 drużyną ekstraklasy AZS UG Gdańsk przy komplecie publiczności w Hali OSiR w Lubawie, ulegli w dniu dzisiejszym 31 maja piłkarzom z Gdańska 0:5. Drużyny spotkały się w lutym br. w Pucharze Polski i wówczas drużyna z Gdańska pokonała gospodarzy 1:5.

Od początku spotkania goście zastosowali krótkie krycie piłkarzy z Lubawy i to był klucz do sukcesu. W 12 minucie Mateusz Cyman zdobył pierwszą bramkę dla gości. Po utracie bramki gospodarze zbyt szybko chcieli wyrównać, grali bardzo nerwowo i nieskutecznie. Bramkarz gości Jacek Burglin w tym okresie nie miał co robić. W 15 minucie goście zdobywają drugą bramkę po strzale Tomasza Kriezela. Wynikiem 0:2 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga połowa to mistrzowski pokaz skuteczności gości. Drużyna z Gdańska przyspieszyła tempo, zawodnicy grali dokładnie, jednocześnie doskonale radzili sobie w obronie. Goście grali ostro i w kilku minutach mieli 5 przewinień na koncie. Piłkarze z Ekstraklasy grali bardzo dobrze na całym boisku nie pozwalając na stworzenie akcji piłkarzom z Lubawy.

W 29 minucie pada 3 bramka po strzale Tomasza Poźniaka. Goście grali bardzo skutecznie i celnie strzelali w światło bramki Constractu, ale Vlad Bondarenko doskonale bronił. Jednak w 32 minucie Mateusz Cyman zdobywa 4 bramkę. Piłkarze z Lubawy nadal grają chaotycznie, bez żadnej koncepcji. Po faulu na zawodniku z Lubawy sędzia dyktuje rzut karny przedłużony, strzelcem jest kapitan Miłosz Jarzembowski, który nie trafia w światło bramki. Kilka minut później ponownie bramkę zdobywa Mateusz Cyman ustalając wynik spotkania na 0:5. Piłkarze z Gdańska przed rundą rewanżową z zespołem z Lubawy będą  zdecydowanymi faworytami i tylko kataklizm może pozbawić ich gry w ekstraklasie.

Najlepszym zawodnikiem został Mateusz Cyman zdobywca trzech bramek w tym spotkaniu. Wynik 0:5 odzwierciedla to co się działo w tym spotkaniu. Doświadczeni piłkarze ekstraklasy pokazali piękną, widowiskową piłkę. Gospodarze  po  bardzo dobrych meczach  barażowych z  drużyną z Laskowic, w dniu dzisiejszym zagrali bardzo słabo przed  własną publicznością i niestety, aby myśleć o grze w ekstraklasie, trenerzy muszą dokładnie przeanalizować  dzisiejszy mecz i wyciągnąć z tego wnioski.

Constract Lubawa: Vlad Bondarenko (6), Piotr Karbowski (4), Dawid Kawka (5), Mateusz Zaborski (7), Sebastian Grubalski (8), Patryk Szczepaniak (9), Krzysztof Wasiak (10), Denys Diemishev (11), Paweł Ossowski (15), Daniel Sass (69), Mateusz Sadowski (77), Miłosz Jarzembowski (94), Kacper Zelma (99)

AZS UG Gdańsk: Jacek Burglin (21), Mateusz Osiński (5), Mateusz Cyman (6), Tomasz Musik (7), Wojciech Pawicki (11), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Patryk Laskowski (14), Tomasz Kriezel (23), Kacper Sasiak (31), Kajetan Pytka (32), Maciej Osłowski (88), Maciej Urtnowski (91), Mikołaj Kreft (94)