KOLEJNY SUKCES SZTRZELECKI UCZNIÓW ZS LUBAWA

Opublikowano:

W dniu 18 marca 2017r. w Olsztynie odbył się Wojewódzki Finał Szkolnej Ligi Strzeleckiej Juniorów Młodszych z broni pneumatycznej kaliber 4,5mm. W zawodach wzięło udział 15 zespołów czteroosobowych. Zawodnicy strzelali do traczy o średnicy 4,5 cm oddalonej o 10 metrów. Uczniowie ZS Lubawa reprezentowali Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Iławie. 

W zawodach tych uczniowie Szkolnego Koła LOK uczestniczą od 2010 roku osiągając sukcesy, jednakże tegoroczne zawody przebiegały w zmienionej formie. Można było strzelać z broni, którą trenują zawodnicy, co postawiło Szkolne Koło LOK w sytuacji podbramkowej. 

Wierząc w umiejętności uczniów Zespołu Szkół w Lubawie postanowiliśmy strzelać z broni organizatora. Zawodnicy z Lubawy spisali się znakomicie uzyskując drużynowo 410 pkt. co pozwoliło im zająć 2 miejsce. 

Wspominając zawody z lat poprzednich uzyskanie 300 pkt pozwalało zająć miejsce na podium, a w obecnych zawodach 8 drużyn mogło się pochwalić takim wynikiem. Tym bardziej należy docenić osiągnięcie uczniów z Lubawy - z obcej broni, pierwszy raz udział w zawodach strzeleckich, strzelanie jako ostatnia drużyna - mówi  opiekun  drużyny Krzysztof Śmigielski

Jestem bardzo zadowolony z postawy moich uczniów, nad którymi sprawowałem

opiekę podczas zawodów - mówi dalej Pan Krzysztof  są to: Mateusz Śliwiński – IH, Magdalena Jarząbek – IH, Natalia Wiśniewska- IN, Paulina Płecha – IN, którzy systematycznie od września 2016r. uczestniczyli w zajęciach pozalekcyjnych Koła pilnie trenując strzelectwo. Uzyskując tak wysoki wynik uczniowie z Lubawy pokonali między innymi 4 drużyny z szkół o profilu wojskowym.

Szczególne podziękowania należą się Panu Tadeuszowi Figurskiemu, który systematycznie prowadził szkolenie strzeleckie.

Na zdjęciu od lewej – Magda, Mateusz, Natalia, Śmigielski Krzysztof – opiekun, Paulina. 

Materiał ZS Lubawa