Międzynarodowy Turniej Bałtycka Liga Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym - częśc oficjalna

23 10.2016 w Lubawie odbył się Międzynarodowy Turniej „Bałtyckiej Ligi Młodzików” o puchar Burmistrza Miasta Lubawa. Wszyscy obecni minutą ciszy uczcili pamięć zmarłego Grzegorza Pieronkiewicza - prezesa PZZ, wiceministra sportu, byłego zapaśnika. W zawodach startowało dwanaście klubów i około 100 zawodników z kraju z Kaliningradu - Rosja oraz Litwy. Sędzią  głównym zawodów był pułkownik Zenon Rydziński.

Zawody jak zwykle zaczynają się od wejścia zawodników na matę. W imieniu burmistrza zawodników i gości powitał Przewodniczący Rady Miasta Lubawa Jan Sarnowski. Obecny był także Wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski.

Podczas uroczystego otwarcia działaczom klubu, sponsorom zostały wręczone resortowe odznaczenia zapaśnicze. Otrzymali je m.in: Jan Szynaka, Zdzisław Wierzbowski, Zdzisław Niesiobędzki, Roman Czacharowski, Piotr Szwarc,  Krystyna Gajewska, Irena  Łupaczewska.

Drużynowo zapaśnicy z Lubawy zajęli I miejsce. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z Rosji. (mz)