Z boisk A, B i C klasy

Zespoły LIDER Złotowo, AVISTA Łążyn, LZS Sampława, LZS ORZEŁ Mortęgi oraz LZS TORPEDA Rożental sięgnęły po zwycięstwa w minionym weekendzie. Mecz na szczycie C-klasy zakończony podziałem punktów. Szczegóły poniżej.

A-klasa

LZS LIDER Złotowo – UKS ORZEŁ Ulnowo 2:0 (1:0)

Serię meczów bez zwycięstwa przerwali w niedzielę podopieczni trenera Pawła Jurkiewicza, którzy pokonali ostatnią aktualnie drużynę w tabeli UKS ORZEŁ Ulnowo 2:0.

Bramki: Mateusz Żmijewski (44’), Łukasz Licznerski (50’)

Skład LIDERA Złotowo: Łukasz Szechlicki – Adrian Andrzejczak, Paweł Brzozowski (90’ Paweł Jurkiewicz), Dawid Dąbrowski (65’ Dominik Kempkowski), Mateusz Erdman, Robert Kaczyński (72’ Ariel Zasuwa), Łukasz Licznerski, Łukasz Mróz, Cezary Sadowski, Radosław Szulc, Mateusz Żmijewski (76’ Tomasz Ewertowski)

B-klasa

KS WICHER Gwiździny – LZS JORDAN Kazanice 4:1 (2:1)

Bez punktów z Gwiździn wrócili w sobotę zawodnicy JORDANU Kazanice. Podopieczni trenera Dariusza Urbańskiego prowadzenie objęli już w 30 sekundzie, podwyższyli 5 minut później. „Biało-niebiescy” odpowiedzieli w końcowych fragmentach pierwszej połowy trafieniem Marka Kamińskiego. Po zmianie strony dwa stałe fragmenty i dwie kolejne bramki dla gospodarzy. JORDAŃCZYCY mimo kilku dobrych okazji nie potrafili zdobyć kolejnych goli i ostatecznie mecz zakończył się „wiktorią” WICHRU 4:1.

Bramka dla Kazanic – Marek Kamiński

Skład JORDANU Kazanice: Dawid Goliszewski – Łukasz Graduszewski (60’ Jakub Zakreta), Jakub Zglenicki, Dawid Gajewski, Mateusz Górski (70’ Piotr Laskowski), Tomasz Grzybowski, Maciej Jurkiewicz, Marek Kamiński, Dawid Rafiński, Przemysław Gerka, Krystian Opałka (85’ Szymon Śliwiński)

LZS AVISTA Łążyn – GKS ISKRA Smykówko 2:1

W konfrontacji o pozycję v-ce lidera B-klasy po I rundzie gier (przyp. rozgrywki B-klasy w sezonie 2016/2017 zostaną rozegrane systemem niepełnym szkockim – III rundy) lepsza AVISTA Łążyn, która wykorzystała dwa strzały z rzutów karnych i pokonała GKS ISKRĘ Smykówko 2:1.

Bramki: Marek Wierzbowski (rzut karny), Patryk Borkowski (rzut karny)

Skład AVISTY Łążyn: Jakub Lewalski – Łukasz Rubalewski, Mateusz Smuorek (Bartosz Groszkowski), Patryk Borkowski, Patryk Kempkowski, Paweł Senkowski (Karol Józefowicz), Damian Golder, Karol Malinowski (Artur Zelma), Marek Wierzbowski (Karol Żuchowski), Krzysztof Marchelek, Miłosz Krajewski

C-klasa

W meczu na szczycie Gminnej Ligi Piłki Nożnej C-klasa LZS Fijewo zremisowało z ZUH ANDRZEJ Zadroga 2:2. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie ale ostatnie słowo należało do kapitana ekipy z Kazanic, który w doliczonym czasie gry zapewnił 1 punkt i przewodnictwo w tabeli drużynie ZUH.

Wyniki V serii gier:

LZS PRĄTNICZANKA Prątnica – LZS Sampława 2:6 (0:4)

Bramki: Jakub Baczewski (1), Maksymilian Zakrzewski (1) – Wojciech Jurkiewicz (2), Łukasz Wietecha (2), Adam Markowski (1), Mateusz Jabłoński (1)

LZS ORZEŁ Mortęgi – LZS Byszwałd 1:0 (0:0)

Bramki: Dawid Siemiński (71’)

LZS Fijewo – ZUH ANDRZEJ Zadroga 2:2 (0:0)

Bramki: Kamil Gorzka (59’), Sylwester Dzik (89’) – Błażej Maron (69’), Grzegorz Guzowski (90+2’)

LZS TORPEDA Rożental – LZS ORZEŁ Grabowo 5:0 (2:0)

Bramki: Robert Marciniak (2), Jakub Graman (1), Łukasz Liegman (1), Rafał Pruchniewski (1)