LZS AVISTA Łążyn – MKS OLIMPIA Olsztynek 1:1 dogrywka 2:2 karne 6:5

W środę (31 sierpnia) na boisku sportowym w Łążynie rozegrane zostało spotkanie Rundy Wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy zespołem LZS AVISTA Łążyn (B-klasa) a MKS OLIMPIA Olsztynek (klasa okręgowa).

Faworytem spotkania była ekipa gości ale determinacja i wola walki sprawiła że po 90 minutach gry na tablicy widniał remis 1:1. W 13 minucie dogrywki na prowadzenie wyszli ponownie przedstawiciele OLIMPII ale gospodarze grali do końca i na 180 sekund przed zakończeniem dogrywki wyrównali. W karnych górą byli reprezentanci Gminy Lubawa 6:5 i to oni awansowali do dalszej fazy.

Bramki: 0:1 (40’ Arkadiusz Ożóg), 1:1 (50’ Marek Wierzbowski), 1:2 (103’ Sylwester Pechta), 2:2 (117’ Patryk Kempkowski)

Skład AVISTY Łążyn: Karol Mergalski, Patryk Borkowski, Bartosz Groszkowski, Łukasz Junkier, Patryk Kempkowski, Miłosz Krajewski, Karol Malinowski, Krzysztof Marchelek, Łukasz Rubalewski, Mateusz Smuorek (85’ Artur Zelma), Marek Wierzbowski

Leśnik Nowe Ramuki –LKS Różnowo1:7

Żagiel Piecki– Pojezierze Prostki 6:3 pd. (2:2)

Fortuna Wygryny –Vęgoria Węgorzewo1:7

Start Kruklanki– Czarni-Unia Olecko 4:0

Losowanie 1/32 rundy rozgrywek Wojewódzkiego Pucharu Polski odbędzie się w poniedziałek (05 września) o godzinie 14:00 w biurze W-MZPN. Udział w losowaniu wezmą: 42 zwycięskie zespoły rundy wstępnej, 6 zespołów III ligi i 16 zespołów IV ligi