KS CONSTRACT - FC Toruń 6:6. Spotkanie towarzyskie futsalu

Remisem 6:6 zakończyło się spotkanie KS CONSTRACT z FC Toruń na zakończenie serii spotkań towarzyskich w ramach przygotowań do kolejnego sezonu I ligi futsalu. W dwóch wcześniejszych spotkaniach rozegranych w sobotę i poniedziałek Lubawianie pokonali kolejno Red Dragons Pniewy 6:2 i Politechnikę Gdańską 3:2.

Drużyna FC Toruń to piąty zespól ekstraklasy poprzedniego sezonu i choć dopiero zaczyna przygotowania do kolejnego sezonu była faworytem spotkania w Lubawie. Od pierwszych minut jednak przewagę posiadali gospodarze.

Odważna gra przyniosła efekty w postaci bramek Dawida Mederskiego i dwóch trafieniach Pawła Ossowskiego. Pod bramką Grzegorza Kamińskiego jedynym zagrożenie był Marcin Mikołajewicz. Reprezentant Polski jeszcze w pierwszej z trzech 25 minutowych tercji zdobył 2 bramki i nie pozwolił by jego zespół stracił kontakt bramkowy z Lubawskim zespołem.

W drugiej części gra się wyrównała, głownie za sprawą lekko podenerwowanych Torunian, których grą coraz częściej irytował się ich trener Klaudiusz Hirsch. Nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu kolejnych bramek przez Konstruktorów. Do bramki gości trafiali tym razem juniorzy Sebastian Grubalski i Przemysław Buczkowski. Przewagi nie udało się jednak utrzymać i na początku trzeciej tercji goście doprowadzili do remisu.

Po kolejnym faulu Torunian, przedłużony rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Sadowski był to trzeci kolejny karny wykorzystany przez Matusza, wcześniej dwukrotnie pokonywał bramkarza RED DRAGONS PNIEWY. Wygląda na to, że doczekaliśmy się etatowego wykonawcy rzutów karnych, choć jeszcze przed kilkoma dniami nie byliśmy pewni , czy Mateusz będzie występował w zespole w kolejnym sezonie. Jednobramkowa przewaga nie wystarczyła jednak do odniesienia zwycięstwa. Na minutę przed końcem goście wyrównali ustalając wynik na 6:6.

Zawodnicy KS CONSTRACT pozostawili po tym spotkaniu bardzo dobre ważenie, mimo że nie wszystkie akcje udało się zagrać na tym samym wysokim poziomie. Przed drużyną kolejny etap przygotowań, już w piątek w Węgorzewie rozpoczną obóz treningowy, który jak zapowiadają trenerzy ma być podstawą do osiągnięcia formy fizycznej na cały długi sezon.