Srebro i V miejsce w finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu

Przez trzy dni 4-6 sierpnia  we Wrocławiu o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rywalizowali lekkoatleci. W OOM  wystartowała  trójka zawodników  LKS Lubawa: Weronika  Mieczkowska, Zuzanna Melnyk i Sebastian Jakubowski.

W finale rzutu oszczepem Weronika Mieczkowska (LKS Lubawa) zdobyła srebrny medal wynikiem 50.69. Po cichu liczyliśmy na więcej, ale jej rywalka z Radomia  Joasia  Hajdrowska była tego dnia lepsza. Już w drugiej kolejce  uzyskała wynik  50,77 a w VI 52,92, który dał jej zloty medal.

Gratulujemy Weronice  srebrnego medalu mimo  kontuzji, której nabawiła się  w ostatnim rzucie  podczas Mistrzostwach  Europy w Tbilisi.
Drugim zawodnikiem, który awansował do  finału  400 metrów był  Sebastian Jakubowski, który  po biegu na ósmym torze  wynikiem  50.26 w finale zajął 5 miejsce. Gratulujemy  zawodnikom  i trenerom  naszych zawodników: Leszkowi Kołodziejskiemu i Markowi Tykarskiemu.  Zuzanna Melnyk w rzucie oszczepem  zajęła XV miejsce.

Podczas OOM zawodnik  KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie  podopieczny Leona Prusakowskiego - Kacper Antoszewski zdobył  zloty medal w biegu na 400m/p  55,47.