I miejsce Weroniki Mieczkowskiej na Mistrzostwach Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce w Zamościu

W dniach 3-5.06.2016 w Zamościu rozegrane zostały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce juniorów mł., juniorów i młodzieżowców kobiet i mężczyzn.

Weronika  Mieczkowska – mieszkanka Kazanic, zawodniczka klubu lekkoatletycznego LKS Lubawa, wychowanka trenera Leszka Kołodziejskiego zwycięża w konkursie rzutu oszczepem i zdobyła złoty medal.

Po raz drugi przekroczyła minimum na Mistrzostwa Europy w Tbilisi wynikiem 51,29m (rekord Weroniki 51,96)  rzutem w ostatniej kolejce pokonała w bezpośredniej walce liderkę list europejskich Asię Hajdrowską z Radomia, która dwa tygodnie temu rzuciła 55m w Rzeszowie, a dziś Weronika była lepsza.

Weronika i Asia od 3 lat już rywalizują między sobą i obie mają minimum na Mistrzostwa Europy. Weronika otrzymała podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS statuetkę za najlepszy wynik Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS.
Maciej Nowakowski zajął 3m w biegu 800m z wynikiem 1:56,09, Sebastian Jakubowski zajął 4miejsce w biegu na 400m i 5m na 800m. Alicja Piotrowska 7 miejsce w dysku juniorek, Zuzanna Melnyk 8 miejsce w rzucie oszczepem,9m-Dominik Modrzewski rzut oszczepem juniorów młodszych .
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom.