Sukcesy lekkoatletów z Kazanic podczas Mistrzostw Województwa SZS w Lidzbarku Warmińskim

W środę 3 czerwca na lidzbarskim stadionie przy pięknej, lecz wietrznej pogodzie odbyła się najważniejsza w roku szkolnym 2014/2015 impreza lekkoatletyczna - Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w lekkiej atletyce.

Wśród najlepszych reprezentantów naszego województwa między innymi z Olsztyna, Elblaga, Bartoszyc, Braniewa, Działdowa, Ostródy, Giżycka, Dywit, Pasłęka, Lidzbarka i wielu innych ośrodków lekkoatletycznych z Warmii i  Mazur znaleźli się również zawodnicy z Ziemi Lubawskiej.

Zawody odbywały się w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjów. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci Zespołu Szkół w Kazanicach, którzy łącznie zdobyli 5 medali.

Najlepiej zaprezentowała się oczywiście nasza znakomita oszczepniczka, która zwyciężyła rywalizacje z 12 metrową przewagą. Wynik 42,76 m był nie do osiągnięcia dla pozostałych zawodników. Druga w konkursie rzutu oszczepem była kolejna reprezentantka z Gimnazjum w Kazanicach Zuzanna Melnyk 30,33 m to nowy rekord tej zawodniczki i o metr wyprzedziła kolejna zawodniczką z Pasłęka.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Maciek Borkowski który w kategorii szkół podstawowych zajął 2 miejsce ze znakomitym wynikiem 3,01,36 s co jest rekordem szkoły.

W konkursie rzutu piłką palantowa 2 miejsce zajęła Paulina Rolka, a sztafeta chłopców (Maciej Borkowski, Marcin Figger, Wojciech Karczewski, Jakub Rykaczewski) ze szkoły podstawowej zwyciężyła 4x100 m. Tuż za podium na IV m znalazł się w konkurencji rzutu oszczepem Szymon Zawadzki 40,66 m.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki środkom Gminnego Szkolnego Związku Sportowego. (elubawa)