Monika Jackiewicz z Kazanic - medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Polski w LA

W zakończonych w dniu 31 sierpnia br. podczas  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Monika Jackiewicz mieszkanka  Kazanic  aktualnie zawodniczka  KS AZS UWM Olsztyn zdobyła  brązowy medal w biegu na 3000 m z przeszkodami  wynikiem 10:42.41 ustanowiła rekord życiowy. Trenerem Moniki  aktualnie jest Zbigniew Ludwichowski.

W mistrzostwach startował Rafał Słupski reprezentujący LKS Lubawa, który w biegu  eliminacyjnym na 400 m pobił swój rekord życiowy 49,59 jednak nie wystarczyło to  do awansu do finału.

Aleksandra Maliszewska była zawodniczka LKS Lubawa aktualnie zawodniczka AZS-AWFiS Gdańsk biegła 400 m uzyskała czas 57,43 i zajęła 8 miejsce. Należy nadmienić, że w tym biegu startowały trzy zawodniczki ze sztafety 4X400, która zajęła 5 miejsce podczas zakończonych niedawno  Mistrzostw Europy w Zurichu - Justyna Święty, Małgorzata Hołub i Patrycja Wyciszkiewicz.

Przypomnijmy, że pierwszymi trenerami tych zawodników byli: Marek Tykarski i Leszek Kołodziejski.

Gratulujemy Monice i pozostałym naszym zawodnikom. Życzymy dalszych sukcesów. (mz)