Rowerowy weekend w Gołdapi i Ełku

Opublikowano:

W Boże Ciało Mazovia zawitała do Gołdapi, gdzie nieopodal Tężni na Promenadzie Zdrojowej wystartowało ponad 500 zawodników. Trasa wiodła przez las Kumiecie, po trasie znanego biegu Jaćwingów oraz wzdłuż granicy z Obwodem Kaliningradzkim, malowniczym, pofałdowanym, otwartym terenem z szerokimi duktami polnymi. Zawodnicy najdłuższych dystansów zmierzyli się z Piękną Górą, która była największym wyzwaniem na trasie.

Dwa dni później kolarze stanęli na starcie w Ełku. Tym razem przyszło im się ścigać w deszczu i błocie. Zawodnicy przejechali przez Ełcki Bór, bogaty w malownicze tereny, różnorodne przyrodniczo oraz geograficznie. Ostatnie 4 km zmagań, to malownicza trasa nad brzegiem Ełckiego Jeziora.

W Gołdapi najlepszym występem z zawodników lubawskich może pochwalić się Michał Wyżlic (BDC Retro MTB Team), który na dystansie Giga (92 km) jako drugi przekroczył linię mety. Bardzo dobrze spisała się Agata Patalon (Terra Lubavia), która na dystansie Fit (36 km) była 11 open, a w swojej kategorii wiekowej zwyciężyła. Kacper Danielewski (Terra Lubavia) startujący także na Fit był 4 open, a w kat. M1 stanął na najwyższym stopniu podium.

W Ełku pojawił się na starcie nieco inny skład reprezentantów ziemi lubawskiej. Tym razem bardzo udany start zaliczył Michał Kowalkowski (Terra Lubavia). Na dystansie Mega (62 km) zajął 3 miejsce w kategorii M55. Na tym samym dystansie również trzeci w swojej kategorii był Tomek Olender (LKK Ziemia Lubawska), a jako dziesiąty open przekroczył linię mety. Największy sukces odniósł Kacper Danielewski (Terra Lubavia), który na dystansie Fit (31 km) jako pierwszy przekroczył linię mety spośród 195 startujących na tym dystansie mężczyzn.

Jak zwykle bardzo widoczni na trasie i głośno dopingujący swoich zawodników byli członkowie Libro Cycling Team. (Sz)

foto: M. Jankowski 

>>>wyniki Gołdap Ełk.pdf