Avista Łążyn - Jeziorak Iława 2:1 II runda wstępna Pucharu Polski

W dniu 04.09.2013 r. o godzinie 17:00 zespół LZS AVISTA Łążyn na własnym boisku rozegrał spotkanie II rundy wstępnej Pucharu Polski 2013/2014 na szczeblu WMZPN. Przeciwnikiem zespołu z Łążyna był zespół klasy okręgowej Jeziorak Iława.

Po emocjonującym pojedynku i dogrywce 2x15 minut lepsi okazali się piłkarze B klasowej drużyny z Łążyna i pokonali gości z Iławy 2:1.

Pierwszą bramkę zdobyli gospodarze w 36 minucie po strzale Łukasza Junkra. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, piękną bramkę wyrównującą dla Jezioraka zdobył Krzysztof Markowicz.

W dogrywce bramkę na wagę dalszego awansu zdobył Karol Czarnecki dla Avisty. Sędzia głównym spotkania był Marcin Żyłka. Na boisku w Łążynie było około 200 kibiców głównie z Lubawy, Łążyna i okolicznych miejscowości.