Centrum Rekreacji Łączy Pokolenia

Opublikowano:

W środę 21 sierpnia w Mortęgach odbyło się otwarcie Centrum rekreacyjno - animacyjnego, które powstało w ramach projektu „Centrum Rekreacji Łączy Pokolenia”. Prace nad budową obiektu trwały od czerwca do lipca. Mieszkańcy wsi Mortęgi z wielkim zaangażowaniem pracowali przy budowie boiska do siatkówki plażowej oraz zaadoptowaniu wolnej przestrzeni wokół niego.


Impreza inaugurująca rozpoczęła się tradycyjnym obrzędem takowych uroczystości. Mianowicie sołtys wsi Adam Granica, członek Rady Sołeckiej Ewa Siemińska oraz sekretarz Stowarzyszenia Ośrodek Rozwoju Inicjatyw Lokalnych Ewelina Pawluk przecięli wstęgę na znak otwarcia obiektu. W czasie imprezy odbył się inaugurujący mecz w siatkówkę plażową, zaś na najmłodszych uczestników czekały animacje przygotowane przez wolontariuszy projektu. Nie zabrakło również kiełbasek z grilla i słodkości dla dzieci.

Centrum rekreacyjno – animacyjne ma na celu aktywizację i integrację społeczności lokalnej. Jest miejscem aktywnych spotkań dzieci i młodzieży oraz dorosłych mieszkańców wsi, stwarza możliwość rozwoju aktywności w obszarze sportu, rekreacji i animacji. Obiekt jest otwarty dla wszystkich mieszkańców i można z niego korzystać bezpłatnie.


Na przełomie lipiec – sierpień uczestnicy projektu „Centrum rekreacji Łączy Pokolenia” wzięli udział w kursie nauki zasad gry w siatkówkę plażową. Prowadzący Piotr Niedźwiecki przedstawił podstawy gry w piłkę siatkową, pokazał jak prawidłowo wykonuje się serwy oraz jak gracz powinien odebrać piłkę itd.


W ramach projektu najmłodsi uczestnicy biorą udział w warsztatach tanecznych pani Beaty Zielińskiej oraz zajęciach videofilmowania prowadzonych przez Marcina Sarnowskiego. Na zakończenie projektu i w efekcie współpracy pani Beaty i pana Marcina powstanie libdub promujący projekt i mieszkańców wsi.


Stowarzyszenie Ośrodek Rozwoju Inicjatyw Lokalnych oraz grupa nieformalna „Mieszkańcy Mortęg Aktywni Społecznie” pragną wyrazić serdeczne podziękowania firmie EVCOM-TRADE MINERALS pana Dariusza Gruźlewskiego z Mortęg za finansowe wsparcie projektu.


Projekt dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Stowarzyszenia „Przystań” w Iławie.


Źródło: SORIL