XIII sesja Rady Gminy Lubawa

Opublikowano:

29  grudnia br. odbyła się  XIII  zwyczajna  sesja Rady Gminy Lubawa. Po  sprawozdaniu  z działalności Wójta pomiędzy sesjami, najlepsi sportowcy  gminy i ich trenerzy otrzymali   słowa podziękowania. Wójt Tomasz Ewertowski nagrodził trenerów i uczniów za osiągnięcia sportowe w 2011 roku.


Wśród laureatów znaleźli się:
Aleksandra Maliszewska
Weronika Mieczkowska
Karolina Jakubowska
Krystian Treder
oraz trenerzy: Leszek Kołodziejski i Marek Tykarski.

Podczas  sesji obecny był także  Komendant Powiatowy PSP w Iławie brygadier Maciej Jasiński, który podziękował samorządowi wiejskiemu za współpracę, a na ręce  wójta  przekazał  miniaturkę wozu bojowego.
W punkcie zapytania i wolne wnioski mieszkaniec Szczepankowa Jarosław  Ruciński zadał  kilka pytań dotyczących szkodliwości  gazu łupkowego i zaproponował  zorganizowanie spotkania  stron tj. przedsiębiorstwa zajmującego się  poszukiwaniami  oraz  społeczności lokalnej w miejscowościach gdzie  trwają wstępne poszukiwania. W odpowiedzi wójt  poinformował, że w kwestii szkodliwości  gazu łupkowego  może wypowiadać się tylko specjalista - geofizyk nie on.  

W  dalszej części  sesji po odczytaniu opinii  wypracowanej na komisji rady oraz  odczytaniu opinii  Rejonowej Izby Obrachunkowej przy jednym głosie przeciw - radni uchwalili budżet na 2012 rok .

Na zakończenie sesji wójt  złożył życzenia noworoczne. (mz)

Komentarze

E.Sz.
Weroniko! Krystianie! Leszku! BRAWO!!!
(2012-01-02 20:00:47)
Rolnik
Co miał pisać redaktor.że jeden z radnych słabo z kartki czytał?
(2011-12-31 17:33:54)
Ob
Panie redaktorze przecież to była sesja o przyjęciu budżetu, a pan napisał jedno zdanie na ten temat. Czy to nie mało, tylko tyle można wymagać od prasy lubawskiej?
Mod.
Rzeczywiście, tylko jedno zdanie na temat sesji,odsyłam Pana do lokalnych gazet i innych portali,tam piszą znacznie więcej o sesjach. Zapraszam do uzupełnienia.
(2011-12-30 18:06:05)