UTLEIRA IL Norwegia - CONSTRACT LUBAWA (0:3) 0:6

Przykrej niespodzianki nie było. Constract Lubawa w swoim pierwszym historycznym meczu w Lidze Mistrzów wygrał z norweskim Utleira IL 6:0 i pozostaje w grze o awans do Main Round.

Na to spotkanie kibice oraz cała społeczność Constractu Lubawa czekali dziesięć lat! Tyle zajęło bowiem zespołowi z Warmii i Mazur sięgnięcie po mistrzostwo Polski, co dziś dało mu możliwość gry w Lidze Mistrzów obok innych najsilniejszych klubów całej Europy.

Mecz, tak jak można było przewidywać, od samego początku był pod kontrolą Konstruktorów. Ci większość czasu spędzali z piłką na połowie rywala, co szybko skończyło się zresztą pierwszą bramką. Po akcji lewą stroną w swoim stylu zdobył ją Pedrinho, który po krótkim zejściu do środka oddał błyskawiczny strzał i mieliśmy 1:0.

A skoro bramkę zdobył Pedrinho, to zaraz po nim na listę strzelców wpisał się także Jakub Raszkowski. I to w niezwykły sposób. Po podaniu od Tomasza Kriezela najpierw założył siatkę jednemu z przeciwników, a następnie minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej siatki.

Przyjezdni nie byli w stanie odpowiedzieć, a co gorsza dla nich, tracili kolejne bramki i to z własną pomocą. Tak było w 12. minucie, gdy po zagraniu Kacpra Sendlewskiego niefortunnie interweniował Richard Johansen Halvorsen, kierując jednocześnie futsalówkę do własnej bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a niecałe dwie minuty na zdobycie gola po uderzeniu wolejem potrzebował Sendlewski, któremu ładną wrzutką z rzutu rożnego asystował Paweł Kaniewski.

Niedługo po nim dublet ustrzelił Raszkowski, a szóstego gola po ładnej akcji z Claudinho zdobył Tomasz Kriezel. To już była deklasacja. Constract wygrał pewnie, zasłużenie i ze spokojem może przygotowywać się do kolejnego spotkania.

Bramki: Pedrinho 3, Jakub Raszkowski 8, 24, Richard Johansen Halvorsen 12 (s), Kacper Sendlewski 22, Tomasz Kriezel 33.

Constract: 33. Víctor López - 10. Claudinho, 12. Pedro Silva, 13. Tomasz Kriezel, 26. Jakub Raszkowski oraz 2. Hubert Zadroga - 5. Kacper Sendlewski, 6. Paweł Kaniewski, 7. Adriano Lemos, 8. Everton, 9. Mateusz Mrowiec, 29. Maciej Jankowski, 88. Sebastian Grubalski, 99. Martin Doša.

Utleira: 1. Enlid Sondre - 2. Andreas Økland, 9. Magnus Valstad Johansen, 11. Even Rogstad Kvalvær, 15. Lars Røttingsnes oraz 12. Eirik Hofstad Klette - 3. Lars Erling Killingberg, 4. Rune Holmen, 5. Sander Kleppe Halgunset, 6. Oskar Andreassen, 7. Richard Johansen Halvorsen, 8. Sindre Myrvold Welo, 10. Erlend Tjøtta Vie, 13. Victor Ramløff Dahl.

żółte kartki: Halvorsen, Andreassen.

sędziowali: Gordon McCabe (Szkocja), Carl Hughes (Walia).