MLKS Motor Lubawa - Olimpia Ii Elbląg (2:0) 3:0

W dniu dzisiejszym na Stadionie Łazienkowskim IV ligowy Motor Lubawa zmierzy się z 9 drużyną tabeli Olimpią II Elbląg. Motor na zakończenie sezonu walczy o trzy punkty i pierwsze zwycięstwo na własnym boisku.

Dzisiejszy rywal jest w zasięgu, aby pokusić się o to. W ostatnim spotkaniu ulegli na własnym  boisku Pisie Barczewo. Motor uległ liderowi 0:1 po bardzo ładnym spotkaniu.

Przed meczem seniorów Prezes klubu Marcin Banacki oraz z-ca burmistrza Sławomir Jamroży uhonorowali juniorów, którzy zdobyli tytuł mistrzowski I ligi wojewódzkiej o czym pisaliśmy wcześniej.

Już w 1 minucie spotkania po stałym fragmencie  gry pada pierwsza bramka dla gospodarzy, strzelcem jest Adam Kapusta. Motor po zdobyciu bramki kontroluję grę i w 9 minucie  doprowadza do zdobycia kolejnej. Tym razem bramkę zdobywa Filip Fafiński, to pierwsza bramka Filipa w IV lidze.

Cały czas gospodarze dominowali, dopiero w 40  minucie goście stworzyli akcję po dośrodkowaniu prawą stroną, po której mogła paść bramka, ale zawodnik gości nie trafił do bramki.

Druga połowa należała podobnie jak pierwsza do gospodarzy i bliski zdobycia kolejnej bramki był najpierw Szymon Modrzewski, a kilka minut później Adam Kapusta trafił w poprzeczkę. Młodzi zawodnicy z Elbląga sporadycznie kontratakowali, ale to bardzo młodzi zawodnicy głównie 2005 i 2006 rok urodzenia.

W drugiej połowie trenerzy dokonali kilku zmian w drużynach, ale bramek brakowało. W  końcówce zawodnik gospodarzy, który wszedł na murawę Jakub Szczepański był bliski zdobycia bramki, niestety bramka nie padła. W 88 minucie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Kacper Nawrocki i zdobył trzecią bramkę na 0:3.

Gospodarze na własnym boisku zwyciężyli w ładnym stylu. Uwierzyli po zdobyciu bramki, że potrafią grać i strzelać gole ze stałych fragmentów gry. Zwycięstwo cieszy, ale czy to wystarczy do utrzymania w IV lidze dowiemy się niebawem. W dniu dzisiejszym swoje Urodziny obchodził Jakub Olejniczak, który zachował czyste konto tego dnia. Życzymy Kubie dużo sukcesów w dalszej karierze bramkarza. Motor teraz rozegra 2 mecze barażowe z Zatoką Braniewo o utrzymanie w IV lidze.

Do IV ligi awansowała drużyna Constractu Lubawa zajmując I miejsce w tabeli mimo porażki w ostatnim spotkaniu. (mz)