VI Bieg Tylicki

Opublikowano:
Dnia 10 maja 2009 roku w Tylicach odbył się VI Bieg Tylicki po raz pierwszy rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Akcji Polska Biega.
W biegu uczestniczyło 134 zawodników z następujących miejscowości: Bratiana, Grodziczna, Gwiździn, Kaczka, Kurzętnika, Łąk Bratiańskich, Marzęcic, Nowego Miasta Lubawskiego, Pustek, Radomna, Tylic i Zajączkowa Lubawskiego.
Bieg miał charakter rekreacyjny. Każdy z zawodników sam określał jaki dystans pokona. Pierwszy, który pokonał cały dystans tj. 3600 metrów na metę przybiegł – Marcin Tarnolicki; drugi – Dawid Parasiewicz; trzeci – Jakub Siekliński. Zwycięzcom wręczono dyplomy i pamiątkowe medale.

Dystans Ukończyło
600 m 11 zawodników
1000 m 5 zawodników
1500 m 5 zawodników
2000 m 5 zawodników
3600 m 106 zawodników


Po biegu uczestników zaproszono do ogniska na kiełbaskę. Następnie wszyscy startujący w biegu wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród rzeczowych. Były również dyplomy i medale dla najmłodszego
i najstarszego zawodnika.

Sponsorami imprezy byli:
- Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim
- Gmina Nowe Miasto Lubawskie
- Gminne Zrzeszenie LZS z/s w Mszanowie
- Gminne Centrum Kultury w Mszanowie
- Koło LZS „Burza” Tylice
- Szkoła Podstawowa i UKS „ Sprint” w Tylicach
- Firma Handlowo Usługowa Enigma – Arkadiusza Trzcińskiego Nowe Miasto Lubawskie
- Piekarnia Waldemara Kopkowskiego w Nowym Mieście Lubawskie
- Wytwórnia Wędlin Wiesława Dreszlera Nowe Miasto Lubawskie


Organizatorzy cieszą się z tak dużej frekwencji biegaczy. Wdzięczni są sponsorom dzięki, którym znaczna część zawodników została obdarowana nagrodami rzeczowymi i wszyscy mogli posilić się ciepłą kiełbaską. Podziękowania należą się sędziom zawodów i wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji biegu.