Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu w kategorii u-15 za nami

Opublikowano:

Znakomity futsalowy weekend zafundowali nam młodzi adepci Szkółki Piłkarskiej Constract, którzy pod wodzą Damiana Jarzembowskiego i Mariusza Lipowskiego w Górznie rywalizowali o miano najlepszej futsalowej drużyny w Polsce w kategorii u-15.
 W ostatecznym rachunku KS Constract, wywalczył srebrny medal, ukazując futsalowy potencjał i niezwykłą świadomość gry. Na tle rywali był najsłabszy fizycznie, ale w zamian najsilniejszy mentalnie, bo nie wszystko układało się zgodnie z planem, o czym na gorąco mówi Damian Jarzembowski:

Chłopcy pokazali charakter, ambicje, świetne podejście do rywalizacji. Tylko my wiemy, jakie mieliśmy problemy z wejściem w turniej... Mecze fazy grupowej nam się po prostu nie kleiły. Chłopacy nie grali swojej najlepszej piłki, do tego brakowało skuteczności. Mecz po meczu staraliśmy się na nich wpływać. W sobotni wieczór przeprowadziliśmy rozmowy indywidualne oraz grupowe. Ostatecznie chłopaki złapali swój luz, gra zaczęła się kleić tak jak to potrafią robić rewelacyjnie. Świetnie obrazuje to styl, w jakim pokonali mistrzów grupy A i C (5:0 w ćwierćfinale z Lublinem oraz 7:0 w półfinale z Pniewami), kompletnie pozbawiając rywali argumentów!!!”

Po kosmicznych występach w ¼ i ½ finału zagrali w finale marzeń z Rekordem Bielsko Biała, pokazując że w tak młodym wieku potrafią narzucić styl i wziąć odpowiedzialność, co potwierdza wypowiedź Damiana Jarzmbowskiego:
”Finał... W mojej ocenie rewelacyjny pojedynek z dwóch stron, zdecydowanie najlepszy mecz turnieju. Trochę piłkarskie szachy, ale finały już takie są! Trochę taki mecz do jednej bramki, kto pierwszy trafi - wygra. Tak też się ostatecznie stało” - Constract ostatecznie przegrał mecz finałowy 0:1 i musiał cieszyć się srebrnym medalem.

Oprócz medalu zostały oczywiście wspomnienia, niezwykle ważne dla młodych zawodników doświadczenie, zetknięcie się z presją jaką niosą największe imprezy, telewizja i prestiż, co również podkreśla trener srebrnej drużyny:

Do tego oprawa wydarzenia, hymn przed meczem, wybitni goście, którzy z trybun obserwowali poczynania młodych piłkarzy oraz ranga, w końcu grali o miano Mistrzów Polski! Drużynie Rekordu dziękuję za świetną rywalizację, całkowicie w zgodzie fair play. Gospodarzom turnieju gratuluję fantastycznej organizacji, naprawdę turniej zrobiony na najwyższym poziomie.”

Wyniki Constractu:
Faza grupowa

Constract: Unia Tarnów 3:0
Constract: Polonia Leszno 0:0
Constract: Rekord Bielsko Biała 0:2
Faza Pucharowa
Constract: AZS UMSC Lublin 5:0
Constract: Red Dragons Pniewy 7:0
Constract: Rekord Bielsko Biała 0:1

MVP TURNIEJU: Jakub Sadowski (KS Constract Lubawa)

SKŁAD KS CONSTRACT:
Hubert Zadroga Kornel Projs Norbert Rydel Nikodem Jaskulski Samuel Grubalski Kacper Skonieczka Jakub Gredziszewski Bartosz Jakubowski Jakub Sadowski Kacper Kamiński Piotr Krużewski Maciej Malicki Filip Garwacki Maciej Różański
Trenerzy
Damian Lipowski, Mariusz Lipowski

materiał: Dawid Kleina