Praca z młodzieżą w Constracie Lubawa daje wyniki. Drużyny U-13,15,17 i 19 w finale MMP w Futsalu

Opublikowano:

Chwilowo nie będziemy mogli cieszyć się z zdobytych punktów przez naszych seniorów w Statscore Futsal Ekstraklasie. Nie oznacza to jednak, że nie możemy chwalić się sukcesami naszych grup młodzieżowych.

Jak co roku nasze zespoły walczą o awans do Mistrzostw Polski poszczególnych grupach wiekowych.
Kategorie wiekowe nieco się w tym roku zmieniły i młodzi zawodnicy o medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu zagrają w 4 kategoriach wiekowych U-13 ( już się odbyły) U-15, U-17, U-19. W każdej z grup Constract Lubawa miał swoich reprezentantów.

W kategorii U-13 zespół prowadzony przez Marcina Goniszewskiego i Roberta Kaczyńskiego, najpierw z powodzeniem przebrnął kwalifikacje w Unisławiu by, później w turnieju finałowy w Ustce odpaść z turnieju zajmując 3 miejsce w swojej grupie, ustępując miejsca Piastowi Gliwice i Hurtapowi Łęczyca.

Skład zespołu U-13:
Mikołaj Jaskulski, Oliwier Rydel, Grzegorz Szauer, Maximilian Biczkowski, Jan Fafiński, Aleksander Furmanek, Jan Rutkowski, Alan Chudziński, Wiktor Wiśniewski, Hubert Lewandowski.

W kategorii U-15 drużynę Constractu Lubawa prowadzą Damian Jarzembowski i Mariusz Lipowski. Ich zespół z powodzeniem przebrnął eliminację meldując się w najlepszej 16 Mistrzostw Polski. W ostatnim turnieju pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną, pokonując Junior Hurtap Łęczyca, TAF Toruń, UKS Jedynka Aleksandrów Kujawski, KP Starogard Gdański. W 7 spotkaniach zdobył 25 bramek, stracił zaledwie 4 zdobywając przy tym 19 punktów. Rozlosowano już grupy finałowe Mistrzostw Polski w której młodzi Konstruktorzy zagrają w grupie 2  z Rekordem Bielsko-Biała, ZKS Unią Tarnów, KP  Polonią Leszno.

Skład KS Constract U-15 : Hubert Zadroga, Kornel Projs, Norbert Rydel, Nikodem Jaskulski, Samuel  Grubalski, Kacper Skonieczka, Jakub Grędziszewski, Bartosz jakubowski, Jakub Sadowski, Kacper Kamiński, Piotr Krużewski, Maciej Malicki, Filip Garwacki, Maciej Różański.

W kategorii U-17 drużynę Constractu Lubawa prowadzi Damian Jarzembowski i Mariusz Lipowski. Bardzo młoda drużyna, bez problemu poradziła sobie z eliminacyjnymi rywalami. W ostatnim turnieju odniosła 3 pewne zwycięstwa i z kompletem zwycięstw zameldowali się w finałach. Finały zaplanowane są na 22-24.01.2021.

Skład KS Constract U-17: Maciej Kordalski, Hubert Zadroga, Mateusz Jackowski, Alan Klimek, Szymon Szałkowski, Jakub Banach, Paweł Fafiński, Szymon Licznerski, Maciej Górski, Oskar Dmochewicz, Kamil Maj, Wiktor Kamiński, Artur Draśpa, Marcel Jankowski.

Finały zaplanowane są na 12-14.02.2021

W kategorii U-19 KS Constract reprezentuje niemal ta sama personalnie drużyna, która występuje w U-17. Bardzo młody skład nie przeszkodził ambitnym zawodnikom w awansie  do kolejnej rundy eliminacji, które w ostatni weekend stycznia rozegrają w Warszawie.

Skład KS Constract U-19: Jakub Banach, Patryk Dereszewski, Paweł Fafiński, Łukasz Frankiewicz, Maciej Górski, Marcel Jankowski, Alan Klimek, Krystian Kozłowski, Krzysztof kozłowski, Kamil Maj, Grzegorz Okuniewski, Michał Rykaczewski, Szymon Szałkowski, Damian Wyżlic, Krystian Zdrojewski.

materiał: Constract Lubawa