Policjanci apelują o ostrożność. Kolejne zdarzenia na drogach

Opublikowano:
Zima to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza na kierujących zmniejszenie prędkości oraz zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety, wielu kierowców o tym zapomina. Tylko podczas wczorajszego dnia policjanci pracowali na miejscu kolejnych czterech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. 

Do pierwszego mrożącego krew w żyłach zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 7:00 w Rudzienicach. Policjanci zostali poinformowani o uszkodzeniu szlabanów na przejeździe kolejowym. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce. W trakcie czynności okazało się, że kiedy 46 – latek kierujący samochodem ciężarowym Iveco wraz z naczepą przejeżdżał przez przejazd kolejowy z powodu oblodzenia nawierzchni nie mógł podjechać pod górkę i samochód zatrzymał się na przejeździe. Mężczyzna natychmiast wyszedł z pojazdu i nasypał piasku pod koła. Wtedy to automatycznie zaczął opuszczać się szlaban. 46 – latek szybko wszedł do samochodu i ruszył pomimo zamkniętych już rogatek po czym zatrzymał się kilka metrów i poczekał na policjantów. Dzięki szybkiej reakcji kierującego nie doszło do tragedii.  

Natomiast w Goryniu 29 – latek kierujący bmw nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z oplem.  

Tymczasem w gminie Biskupiec 27 – latek kierujący audi nie zachował bezpiecznego odstępu podczas wykonywania manewru wymijania samochodu volvo i doprowadził do zderzenia miedzy pojazdami.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doprowadził 28 – latek. Mężczyzna kierując bmw nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem po czym zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Mundurowi  APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

źródło KPP Iława