Śmiertelny wypadek na krajówce w Rożentalu gm.Lubawa. AKTUALIZACJA

Opublikowano:

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiejszego wieczoru tj.16 października br. ok. godz. 18 na drodze krajowej DK-15 w miejscowości Rożental w gm.Lubawa - 346km. Doszło tam do  wypadku samochodu osobowego Ford i rowerzysty, który w wyniku zderzenia zginął na miejscu.

Według wstępnych ustaleń policji wynika, że 78-letni mężczyzna jadąc rowerem, podczas włączania się do ruchu na drogę krajową nr 15, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu samochodem osobowym marki ford. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z pojazdem. Mężczyzna zmarł na miejscu. Kierujący rowerem nie miał świateł, odblasków ani kamizelki odblaskowej - informuje  Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Iławie - asp.Joanna Kwiatkowska. 
Na miejscu pracują zastępy straży pożarnej, zespoły ratowniczo-medyczne, policja z Lubawy i policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Iławie.

Droga krajowa jest całkowicie zablokowana. Strażacy i policjanci wyznaczyli objazdy przez  Byszwałd i Kazanice. Jadący do Olsztyna powinni kierować się na DW-537 Lubawa - Pawłowo.   (mz)