Nie stosowali się do zasad zostali ukarani

Opublikowano:

Każdego dnia policjanci w całym kraju wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Te, które lekceważą zasady kwarantanny poniosą konsekwencje. O tym przekonały się kolejne dwie osoby, natomiast 5 osób tłumaczyło się ponieważ nie zakrywały nosa i ust.

Wszyscy znajdujemy się w trudnej sytuacji, z którą wiążą się pewne nakazy czy ograniczenia. Żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce policjanci codziennie sprawdzają czy mieszkańcy naszego powiatu  stosują się do zasad kwarantanny oraz wydawanych zaleceń. Jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia.

Wczoraj do sądu zostały wysłane kolejne dwa wnioski o ukaranie osób, które nie stosowały się do zasad kwarantanny. Warto dodać, że oprócz prowadzonych czynności wyjaśniających przez policjantów o wszystkim zostanie poinformowany Powiatowy Inspektor Sanitarny. Jak ustalili mundurowi osób tych nie było w miejscu podanym jako miejsce przebywania podczas kwarantanny.

Wobec jednej osoby, która nie zasłaniała ust i nosa został również sporządzony wniosek do sądu o ukaranie a kolejne 4 osoby zostały pouczone za niestosowanie się do rozporządzenia.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń - to nasze wspólne dobro!

Solidaryzujmy się z całym społeczeństwem, przystępując do akcji  #zostanwdomu.

źrodło KPP Iława