Zatrzymali poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości

Opublikowano:

Pozbawienie wolności, to jedna z kar orzekanych przez sądy wobec sprawców przestępstw. Szczególnie na taką odpowiedzialność narażają się te osoby, które popełniają czyny zabronione po raz kolejny lub unikają odpowiedzialności np. finansowej za wykroczenia. Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali kolejnych mężczyzn poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Pierwszego z nich zatrzymali policjanci z zespołu ds. poszukiwań. Funkcjonariusze po otrzymaniu zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym ustalali miejsce przebywania 56 – latka. Policjanci pojechali, aby sprawdzić adres gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Mieszkaniec gminy Iława został zatrzymany. Funkcjonariusze przetransportowali mężczyznę do więzienia a spędzi tam najbliższy rok za znęcanie się nad najbliższymi.

Kolejnym zatrzymanym poszukiwanym okazał się również 56 – latek. Funkcjonariusze sprawdzali różne adresy zamieszkania mężczyzny, rozpytywali jego rodzinę oraz znajomych, aby ustalić gdzie obecnie przebywa. W trakcie czynności okazało się, że powinien właśnie być w domu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce gdzie zatrzymali 56 – latka. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna pracował poza granicami kraju. Mężczyzna został już przetransportowany do więzienia gdzie spędzi najbliższy rok i 6 miesięcy za oszustwa.

Natomiast iławscy dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego ustalili miejsce przebywania 20 – latka. Policjanci pamiętali listę osób poszukiwanych ze swojego rejony, na której również był w/w mężczyzna. Mieszkaniec Iławy szukany był  do ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przetransportowali do zakładu karnego gdzie spędzi najbliższe 75 dni.

Tymczasem  kolejnym poszukiwanym  zatrzymanym przez dzielnicowych był 34 – latek. Jak ustalili policjanci mężczyzna nie wiedział, że jest poszukiwany. Okazało się, że pracował poza granicami naszego kraju. Funkcjonariusze poinformowali mieszkańca Iławy, że szukany był w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych. Funkcjonariusze sporządzili oświadczenie dotyczące miejsca przebywania mężczyzny po czym został on zwolniony.

źródło KPP Iława