Constract Lubawa wicemistrzem Polski w Futsal Ekstraklasa??? Aktualizacja

Opublikowano:

Rozgrywki ligowe Futsal Ekstraklasy zostały przerwane na początku marca po rozegraniu osiemnastu kolejek, aby dokończyć sezon potrzeba  by rozegrać ośmiu kolejek. Aktualnie trwa posiedzenie  władz PZPN w sprawie rozwiązania problemu.
Wszystko jednak na to wskazuje, że obecnego sezonu ligowego Futsal Ekstraklasy nie uda się jednak dokończyć. Prawdopodobnie ostateczna decyzja zapadnie w dniu dzisiejszym. 

Według wstępnych informacji prawdopodobnie najrozsądniejsze będzie zakończenie sezonu po osiemnastej kolejce, a więc w momencie przerwania rozgrywek i przyznanie medali drużynom zajmującym w tym momencie pierwsze trzy miejsca w tabeli.

W tej sytuacji tytuł mistrzowski obroniłby Rekord Bielsko-Biała. Srebrny medal wywalczyłby  beniaminek rewelacja sezonu - Constract Lubawa, a brązowy Gatta Zduńska Wola.

Jeśli nasze przewidywania się sprawdzą, to już dziś gratulujemy klubowi KS Constract. Jest to wielki sukces - tytuł wicemistrza Polski Futsal Ekstraklasy. Sukces i tytuł wicemistrza Polski to zasługa prezesów, trenerów, zawodników, sponsorów, ale i kibiców.

Dziś w Polskim Związku Piłki Nożnej zarząd PZPN miał podjąć decyzję: co dalej z przerwanymi rozgrywkami m.in. futsalowymi.
- Komisja do spraw nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podejmie jeszcze w tym tygodniu decyzję co do zawieszonych rozgrywek futsalowych - poinformował Adam Kaźmierczak przewodniczący komisji futsalu i piłki plażowej w Polskim Związku Piłki Nożnej. 

(mz)  na podst. Futsal Ekstraklasa
foto mz