Kolejni nieodpowiedzialni kierujący zatrzymani tym razem podczas "andrzejkowego" weekendu

Opublikowano:

Każdego dnia na drogach powiatu iławskiego dochodzi do wypadków i kolizji, w których są ranni i zabici. Często sprawcami tych zdarzeń są osoby nietrzeźwe; kierowcy, rowerzyści czy piesi. Policjanci prawie każdego dnia zatrzymują nietrzeźwych rowerzystów i kierowców, którzy jadąc na tzw. podwójnym gazie są potencjalnymi sprawcami, a nierzadko ofiarami najcięższych w skutkach wypadków drogowych. Tylko w miniony weekend na terenie powiatu iławskiego policjanci zatrzymali 8 nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego.

Pierwszego z nich funkcjonariusze ujawnili w piątek (29.11.2019 r.) podczas kontroli drogowej. Policjanci wylegitymowali kierującego, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że 41 – latek kierował peugeotem mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Samochód policjanci przekazali osobie wskazanej przez zatrzymanego a mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Kolejnego  kierującego zatrzymali policjanci w gminie Susz. Funkcjonariusze przypuszczali, że kierowca vw może nie posiadać uprawnień do jazdy samochodem. Okazało się, że przypuszczenia funkcjonariuszy były słuszne 30 – latek miał aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez iławski sąd. Samochód 30 – latka policjanci przekazali osobie przez niego wskazanej a mężczyznę zwolnili po wykonaniu z nim czynności.

Natomiast w Iławie na jednej z dróg kilka minut przed godziną 9:00 rano policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności ustalili, że 29 – latek kierował jednośladem mając prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Tymczasem w Kisielicach funkcjonariusze zatrzymali kierującego skodą. W trakcie czynności policjanci wylegitymowali kierującego, sprawdzili w policyjnych systemach oraz skontrolowali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna jechał samochodem nie posiadając prawa jazdy a mając promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze samochód przekazali osobie wskazanej przez 32 – latka a jego zwolnili po wykonaniu czynności.

W Stradomnie po zgłoszeniu przez świadków policjanci ujawnili kolejnego nietrzeźwego rowerzystę. Zgłaszający oświadczył, że drogą krajową jedzie mężczyzna jednośladem, przewraca się i może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 39 - latka. Jak się okazało mieszkaniec gminy Iława jechał rowerem mając prawie 3 promile alkoholu  w organizmie.

Kolejnego kierującego zatrzymali policjanci w gminie Iława. W trakcie czynności ustalili, że 20 – latek kierował vw mając 0,8 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że to nie jedyne przewinienie mężczyzny. W samochodzie mężczyzny  funkcjonariusze ujawnili susz roślinny. Po zbadaniu narkotestem policjanci ustalili, że jest to marihuana.

W noc andrzejkową w gminie Lubawa policjanci zatrzymali również nietrzeźwego kierującego. Kilka minut po północy oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Zgłaszający dodał, że samochód renault wjechał do rowu a kierowca może być pijany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 36 – latka nie dostosowała prędkości do warunków ruchu po w wyniku czego zjechała na przeciwległy pas ruchu a następnie do przydrożnego rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Okazało się, że mieszkanka Lidzbarka Welskiego kierowała samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie. 36 – latka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut, do którego się przyznała.

Tymczasem wczoraj (1.12.2019 r.) kilka minut po godzinie 15:00 kierujący fordem na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze a następnie do przydrożnego rowu i uderzył w przepust betonowy. Kierowca oraz czterej pasażerowie w tym roczne dziecko zostali przetransportowani do szpitala. Według wstępnych ustaleń policji 20 - latek zasłabł i doprowadził do wypadku, mężczyzna był trzeźwy. 


źródłó KPP Iława