Dzień Postaci z Bajek u przedszkolaków ze SP w Tuszewie

Opublikowano:

Dnia 5.11.2019 r. przedszkolaki ze SP w Tuszewie obchodziły Dzień Postaci z Bajek i za sprawą magii przeniosły  się w barwny świat krasnali, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Elzy i Flinstonów. W pięknie udekorowanych salach czekało na dzieci mnóstwo atrakcji, m.in. bajkowe konkurencje, wspólne tańce, malowanie twarzy, tatuaże oraz spotkanie z czarownicą Esmeraldą.

Całą uroczystość rozpoczęła czarownica Esmeralda, która przeczytała list od czarownicy Bambarycy i zaprosiła dzieci do pomocy w odnalezieniu zagubionych postaci z bajek oraz przygotowała magiczny eliksir, który ułatwiłby to zadanie. Następnie zadała kilka bajkowych zagadek i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Największym zainteresowaniem cieszyły się bajkowe konkurencje, m.in. zjadanie smakołyków ze sznurka, przeciąganie liny, przelewanie wody z zaczarowanego źródełka, bajkowe zagadki, poszukiwanie grochu oraz magiczny tor przeszkód. Dzięki pomocy swoich starszych kolegów ze Szkolnego Koła Wolontariatu dzieci mogły również  skorzystać z malowania twarzy i tatuaży.

Nie zabrakło również animacji z chustą klanza i tańca na gazecie. Po wspólnym poczęstunku i sesji z wykorzystaniem bajkowych postaci uśmiechnięte dzieci wróciły do domów.
Nad organizacją tego bajecznego dnia czuwały panie Arleta Sternicka, Judyta Wyżlic, Joanna Siwa oraz Gabriela Karczewska.

www. sptuszewo.szkolnastrona.pl