III Eliminacja Mazowieckich Mistrzostw Modeli RC w Józefowie.

W ubiegły weekend, konkretnie w niedzielę (14.11.10) odbyła się już III Eliminacja Mazowieckich Mistrzostw Modeli RC w Józefowie. Oczywiście nie zabrakło tam lubawiaków. W pięcioosobowym składzie zawodnicy udali się na tor. Zacznijmy tradycyjnie od klasy 2WD Junior, w której do wysokich miejsc przyzwyczaił nas Błażej Ewertowski.

Tym razem dojechał na 5 miejscu. Może to nie rewelacyjny wynik, ale Błażej zawsze dojeżdża w pierwszej piątce. Brat Błażeja, Marcin startuje w klasie 2WD Open. Tym razem były to pechowe zawody dla niego. Wystartował tylko w pierwszym biegu finałowym. W dodatku w wyniku kraksy uszkodził obudowę regulatora i z uwagi na niebezpieczeństwo zwarcia zrezygnował ze startów w kolejnych dwóch biegach. Ostatecznie został sklasyfikowany na  16 miejscu. Drugim z zawodników w tej klasie jest Paweł Turulski, który jeździł wyjątkowo równo.

Zapewne w wyniku swojego planu P, który Paweł realizował przed zawodami. Oficjalnie wiadomo, że polega on na poddawaniu się zawodnika ogromnej przyjemności i rozluźnieniu. Szczegółów nie zna nawet prezes Lubawskiego Klubu Modelarzy Samochodowych RC – Dominik Wąsikowski. Paweł zajął 6 miejsce w swojej kategorii. W klasie 4WD Junior walczył Aleksander Szczepański. Klasa ta przez kilka ostatnich lat była dominowana przez zawodników z Lubawy. Przemek Buczkowski i Tomek Olender byli mistrzami w tej klasie, kolejno w sezonach 2008-2009 i 2009-2010. Przed Olkiem wysokie oczekiwania, ale jest w stanie im sprostać – w Józefowie zajął 3 miejsce.

Kontrowersyjne decyzje w klasie 4WD pozbawiły naszego najszybszego zawodnika podium. Tomek Speed Olender został ukarany za uderzenie modelu Artura Kramży. W czasie walki zdarza się, że modele się zderzają, ale to nie jest powód, żeby nakładać karę. Ostatecznie Tomek uplasował się tuż za podium – na 4 miejscu. Podsumowując, wyjazd był bardzo udany. Zawodnicy w miłej atmosferze spędzili czas i powiększyli swoje doświadczenia.

W najbliższy weekend odbędzie się Eliminacja Halowych Mistrzostw Polski Modeli Onroad na które już dziś serdecznie zapraszamy. Będzie można zobaczyć jazdę najbardziej doświadczonego lubawskiego modelarza – Dominika Wąsikowskiego, który prowadząc model TRF416X będzie startował w najszybszej klasie. Nie lada gratką mogą być starty dotychczasowych offroadowców w płaskich klasach. Przemek Buczkowski wystartuje w klasie Spec, a Marcin Ewertowski w 540 bądź Kadet.