Maluchy z Bajkolandii z wizytą w Leśniczówce Napromek

Opublikowano:

Przyrodę można poznawać na różne sposoby i to od najmłodszych lat. Wychodząc z tego założenia, 11 czerwca zorganizowaliśmy wycieczkę  dla dzieci z grupy  Żółwiki, Słoneczka i Motylki z Przedszkola Niepublicznego  Bajkolandia i ich rodziców do Leśniczówki Napromek.

Na miejscu zostaliśmy oprowadzeni po schronisku dla zwierząt leśnych jak również po ścieżce przyrodniczej „Uroczysko Napromek”. Leśniczy opowiedział nam  na czym polega funkcjonowanie ośrodka. Razem z naszym przewodnikiem zwiedziliśmy leśniczówkę, obserwując znajdujące się tam zwierzęta.

Pacjentami ośrodka były m.in.. sarny, łoś, orzeł bielik, dzik, wilk, bociany, myszołowy, jeże i inne. Największe wrażenie na dzieciach wywarł ogromny dzik, który znajdował się w swojej zagrodzie. Mieliśmy także okazję zobaczyć malutką sarenkę, która została pacjentką ośrodka. Pan leśniczy rozmawiał z dziećmi na temat jego pracy, a potem prowadził grupy na spacer po lesie i pokazywał leśne ciekawostki: budki dla ptaków i nietoperzy, lizawki dla zwierząt, paśnik.

Dzieci z wielką przyjemnością obserwowały piękno środowiska przyrodniczego.  Las, to miejsce, gdzie można najłatwiej zaciekawić dziecko otaczająca przyrodą. Poprzez bezpośrednią obserwację flory i fauny łatwiej jest dziecku poznawać tajemniczy świat zwierząt i roślin. Po pouczającym spotkaniu udaliśmy się do specjalnie przygotowanej chaty na pyszny posiłek.

Razem  korzystaliśmy z pięknej pogody i cudownego miejsca. Mieliśmy niepowtarzalną szansę na zacieśnienie więzi, swobodne rozmowy i cieszenie się tym wspólnie spędzonym czasem. Piękna pogoda towarzyszyła nam przez cały pobyt w leśniczówce, ale niestety wszystko co dobre szybko się kończy tak i nasz wyjazd dobiegł końca.

Materiał: Bajkolandia