II eliminacja Mazowieckich Mistrzostw Modeli RC.

W sobotę 23 października br została rozegrana II eliminacja Mazowieckich Mistrzostw Modeli RC. Startowały cztery klasy offroad’owe: 2WD Junior, 2WD Open, 4WD Junior i 4WD Open.  Oczywiście nie zabrakło tam zawodników z Lubawy, choć może brakowało Przemka Buczkowskiego, ale o tym później. W klasie 2WD Junior wysokie, drugie miejsce zajął Błażej Ewertowski.

Ciężko przepracowane treningi i przygotowanie modelu przyniosły dobry skutek. Błażej pokazał jak powinno się podchodzić do zawodów. Brawo! Czas na klasę 2WD Open. W tej klasie modele mają napęd tylko na tylną oś, lecz nie są ograniczone mocą silnika i pakietu. Na prostej startowej mieliśmy dublet w składzie Marcin Ewertowski i Paweł Turulski, szkoda tylko, że odpowiednio na 5 i 6 pozycji, a nie na 1 i 2. Marcin po problemach z regulatorem, a dokładniej kablem sensorowym, ukończył tylko jeden bieg finałowy. Cały czas wyłączał mi się model – mówi kierowca B4 – miałem już dość tej jazdy, ale się nie poddałem i ukończyłem jeden bieg. Cały klub trzyma kciuki za Marcina, gdyż pech prześladuje go od początku sezonu.

Marcin nie poddawaj się, walcz! Drugi z naszych 2WD’owców, Paweł 2 razy złamał serwosaver, co uniemożliwiło dalsze kontynuowanie biegów nr 1 i 2. W trzecim biegu finałowym Pawłowi wybuchł pakiet. Mimo formowania i lutowania przez jednego z najbardziej doświadczonych lubawskich modelarzy – Dominika Wąsikowskiego, jedna cela nie wytrzymała i wybuchła. To pokazuje jak duże przeciążenia są w modelu Pawła. Czy to spowodowanie zbyt agresywną jazdą? A może uderzaniem w bandy? Miejmy nadzieję, że to od nadmiaru mocy. Marcin i Paweł zajęli pozycje takie jak na starcie, czyli odpowiednio 5 i 6.

Na największą uwagę zasługuję Tomasz Olender, startując w najszybszej klasie 4WD z czwartej pozycji po ukończeniu wszystkich biegów finałowych, stanął na drugim stopniu podium. Tomek to solidny zawodnik – mówi prezes Lubawskiego Klubu Modelarzy Samochodowych, Dominik Wąsikowski – pilnie trenował, co przełożyło się na dobry wynik. W ostatnim biegu Tomek stracił do lidera tylko 4,919 sekundy.

Wracając do wcześniej wspominanego Przemka Buczkowskiego, który startował razem z Tomkiem w klasie 4WD Open.  Pragniemy poinformować, iż Przemek przesiadł się z offroad’owego modelu firmy TeamAssociated B44 na model onroadowy firmy Tamiya – TRF 416X. Gratulujemy wyboru! Jak wiadomo  Dominik przez ostatni sezon treningowy przetestował i przygotował ten model do klasy Modified, dlatego Przemek będzie miał od kogo pobierać porady i doświadczenia.

Na uwagę zasługują także dobre występy modelarzy z 3Miasta, 16 października gościli na I Regionalnych Treningach LKMS. Andrzej Trella dojechał tuż za Tomkiem w 4WD, a Maciek Brzozowski wpadł na metę tuż za Andrzejem. Syn Andrzeja – Paweł – zajął 5 miejsce w klasie 2WD Junior. Gratulujemy!