Pogrzeb śp. ks. Andrzeja Szauera

Opublikowano:

15 marca w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Andrzeja Szauera. Mszy świętej przewodniczył ks.Biskup Wiesław Śmigiel w asyście kapłanów z kilku diecezji. Podczas homilii przypomniał list św Pawła do Tymoteusza podkreślając:

- Błagam cię, wzywając na świadka Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, na Jego objawienie się i na Jego królestwo: Głoś słowo, nalegaj w porę i nie w porę, upominaj, karć i zachęcaj, nauczając z wielką cierpliwością. Przyjdzie bowiem czas, że odrzucą zdrową naukę. Wybiorą sobie nauczycieli, aby słuchać tego, co miłe dla ucha. Odwrócą się od słuchania prawdy, a skłonią się ku baśniom. A ty czuwaj nad wszystkim! Znoś cierpliwie przeciwności! Wykonaj dzieło ewangelisty! Wypełnij swoją posługę! (2Tm 4,1-5).

- Jakże wymowne słowa, które powinny być drogowskazem życia dla każdego kapłana. Głoś w porę i nie w porę. Tak czynił śp. ks. Andrzej. W porę i nie w porę, upominaj, karć i zachęcaj, bo to jest istota naszego powołania - podkreślił ks. Biskup.

Na zakończenie Eucharystii  głos zabrał ks. Stanisław Grzywacz, kolega kursowy śp. ks. Andrzeja. Ciało zmarłego kapłana zostało złożone na cmentarzu parafialnym w Lubawie. (mz)