V sesja Rady Gminy Lubawa

Opublikowano:

W środę 27 lutego odbyła się V zwyczajna sesja Rady Gminy Lubawa. W obradach uczestniczyło 15 radnych, którzy podjęli uchwały w sprawach:
zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lubawa na lata 2018-2023,
zmiany uchwały budżetowej,
Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności u zwierząt na terenie gminy Lubawa w 2019 r.,
przyjęcia Regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Lubawa oraz zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich.
Radni podjęli apel wzywający  do ponownej analizy  obszarów wykluczonych z ograniczeń naturalnych - ONW. Apel radni skierowali do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

>>>Treść Apelu w sprawie ONW 

Niecodziennym punktem obrad było wręczenie listów gratulacyjnych oraz nagród sportowcom i trenerom, którzy w ostatnim czasie osiągnęli fantastyczne wyniki sportowe. Wśród wyróżnionych znalazła się Daria Siemińska, mieszkanka lubawskiej gminy, która zdobyła złoty medal w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 w lekkiej atletyce w Toruniu. Daria została nie tylko Mistrzynią Polski ale także ustanowiła rekord życiowy w pchnięciu kulą.

Na sesji nagrody i gratulacje odebrali także młodzi piłkarze Constract Lubawa - Mistrzowie Polski FME U-12. Zawodnicy wywalczyli pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski w Warszawie. Wójt  Tomasz Ewertowski oraz zastępca przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS Benedykt Czarnecki docenili także trenerów pracujących z młodzieżą: Damiana Jarzembowskiego, Mariusza Lipowskiego oraz Leszka Kołodziejskiego. 

(mz)