Dzień Pizzy w Przedszkolu Niepublicznym Bajkolandia w Lubawie

Opublikowano:

9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Dzieci z grupy Sarenki, Żółwiki, Kotki oraz Jeżyki nie mogły pominąć tego święta i obchodziły je w piątek 8 lutego.

Zanim jednak nasi milusińscy zabrali się do  przygotowania pizzy, dowiedziały się trochę o jej historii; skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec. Gdy już zebrały potrzebna wiedzę przystąpiły do samodzielnego przygotowania placka drożdżowego, następnie  smarowały ciasto sosem pomidorowym, układały swoje ulubione składniki i posypywały je serem.

Potem pizza trafiła do pieca, gdy w przedszkolu zaczął roznosić się zapach upieczonej pizzy, był to znak, że za chwilę będą mogły zjeść samodzielnie przygotowane danie po chwili wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przygotowane danie… pychotka. Przyrządzenie pizzy nie jest takie trudne stwierdziły nasze maluszki, dodały również, że to super zabawa.

Przedszkolaki obiecały, że  wykorzystają zdobytą na zajęciach kulinarnych wiedzę i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowują ten smakołyk razem z rodzicami. Był to pyszny dzień w przedszkolu mniam, mniam.

Materiał: Bajkolandia