Rywalem w 1/8 Pucharu Polski w Futsalu - Red Dragon Pniewy. Wystep Sebastiana Grubalskiego w meczu Polska-Rosja

Sebastian Grubalski zaliczył kolejny występ w seniorskiej Reprezentacji Polski Futsalu. Jest to jego 3 spotkania w dotychczasowych dwóch występował przeciwko samej Brazylii. Dziś stanął naprzeciw kolejnej futsalowej potęgi czyli Reprezentacji Rosji.
Za nim jednak zobaczyliśmy Sebastiana na boisku,  w naszej drużynie narodowej doszło do iście pokoleniowej zmiany. Swoją karierę reprezentacyjną zakończył doskonale znany lubawskim kibicom, kapitan reprezentacji Marcin Mikołajewicz.

To właśnie w jego miejsce na boisku pojawił się Sebastian Grubalski, co prawda nie występują na tej samej pozycji ale to bardzo wymowna zmiana warty.
W momencie wejścia Sebastiana na tablicy wyników widniał wynik 0:1 później  Polacy stracili jeszcze jedną bramkę i do przerwy przegrywaliśmy z Sborną 0:2.

W przerwie  meczu odbyło się losowanie w którym Przewodniczący Komisji Piłki Nożnej Amatorskiej Jan Bednarek wylosował pary 1/8 Pucharu Polski Futsalu w których to Lubawski Constract zmierzy się z wielkopolskim Red Dragon Pniewy.

W drugiej połowie Reprezentacja walczyła jak równy z równym z utytułowanym rywalem, do najbardziej aktywnych na boisku należeli Mikołaj Zastawnik i Michał Kubik. W bramce natomiast imponował młody Michał Kałuża.

Sebastian Grubalski z każdą minutą był coraz bardziej pewny siebie, notując kilka bardzo udanych za grań zarówno w obronie jak i ataku. Mając w pamięci jego problemu zdrowotne w ostatnich miesiącach trzeba uznać ten występ za bardzo udany.

Sebastian nawet naprzeciw tak silnego rywala imponuje opanowaniem i mądrością boiskową, a przypomnijmy tylko że w listopadzie skończył dopiero 19 lat.
Jutro również o godzinie 17:00 rewanżowe spotkanie.