Nowy radiowóz na drogach powiatu iławskiego

Opublikowano:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz, który został zakupiony ze środków z budżetu Komendy Głównej Policji.

Do  Komendy Powiatowej Policji w Iławie przyjechał nowy radiowóz. Hyundai trafił już do służby w iławskiej jednostce policji, gdzie będzie wykorzystywany w codziennej służbie na terenie całego powiatu. Samochód, który kosztował ponad 50000 złotych został zakupiony ze środków pochodzących z iławskiego Starostwa Powiatowego, Urzędu Gminy Iława oraz budżetu Komendy Głównej Policji .

Hyundai wspierać będzie służbę iławskich policjantów w dbaniu o bezpieczeństwo na terenie powiatu. Zakupiony samochód pomoże w codziennej służbie funkcjonariuszom i przyczyni się z pewnością  do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów odwiedzających powiat iławski.

Mł. insp. Robert Mikusik podziękował przybyłym gościom za okazaną pomoc i wsparcie. Podkreślił, że ta inicjatywa świadczy o bardzo dobrej współpracy z Policją, jak również o zaangażowaniu samorządu we wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

To nie jedyny sprzęt, który policjanci otrzymali ze środków pochodzących z budżetu Komendy Głównej Policji oraz przy wsparciu lokalnych samorządów. Na początku 2018 roku  policjanci z Iławy otrzymali siedem nowych, oznakowanych radiowozów, a były to hyundai i20, opel mokka, cztery ople astra i volkswagen T6 . Samochody te zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez wszystkie lokalne samorządy.  Pozostała część kwot została dofinansowana z budżetu Komendy Głównej Policji.

źródło KPP Iława