Nadzwyczajne walne zebranie w MLKS Motor Lubawa. Rezygnacja z funkcji Prezesa Marka Olejniczaka

Opublikowano:

Zarząd MLKS Motor Lubawa na posiedzeniu, które odbyło się w dniu 02. 01.2019 o godz. 16. 00 zgodnie ze statutem & 21 pkt. 1 - C i pkt. 2 zwołuje Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu na dzień 11.01.2019 godz. 18.00 w Sali Ośrodka Sportu i Rekreacji, na które serdecznie zapraszamy. Zebranie dotyczy zmian w statucie MLKS Motor oraz wybór Prezesa.

Poniżej oświadczenie Prezesa Klubu Marka Olejniczaka:

Informuję, że z dniem 31.12.2018 składam rezygnację z funkcji Prezesa i członka Zarządu MLKS Motor Lubawa.
Mając na uwadze dobro klubu i swojej rodziny po długich rozważaniach doszedłem do wniosku, że nie jestem w stanie dalej dźwigać ciężaru odpowiedzialności za dalsze losy klubu i związku z tym, z ciężkim sercem podjąłem decyzję o rezygnacji.
Od ponad trzech lat wraz z członkami Zarządu Komisji Rewizyjnej i osobami, które bezinteresownie pomagały nam w organizacji działalności klubu staraliśmy się doprowadzić do stabilizacji finansowej i organizacyjnej.

Stres i obawa o to czy wystarczy środków finansowych na zakończenie rundy czy sezonu piłkarskiego doprowadziła do sytuacji, gdzie przestało mnie cieszyć oglądanie meczów i kibicowanie naszym drużynom. Zniknął też gdzieś zapał i determinacja do dalszej pracy. Czuje, że w chwili obecnej nie jestem w stanie dać klubowi więcej by mógł czynić postępy i dalej się rozwijać. Potrzebuję czasu i odpoczynku, żeby ocenić wszystko z dystansu .
W minionym okresie wiele udało się zrobić - szkolenie dzieci i młodzieży prowadzone jest przez trenerów w grupach junior, trampkarz, młodzik (2 drużyny), Orlik (2 drużyny), żak (2 drużyny) i skrzat. 9 drużyn ( ok. 140 zawodników) bierze udział w rozgrywkach WMZPN Olsztyn i wszystkie drużyny czynią systematyczne postępy i osiągają zadowalające wyniki. Na koniec roku jako klub zajęliśmy 7 miejsce w rywalizacji młodzieżowej w województwie.( na prawie 150 klubów)

Pod względem organizacyjnym klub funkcjonuje dzięki społecznej pracy zarządu, komisji rewizyjnej i osób prywatnych. To oni sprzątają , piorą sprzęt, zabezpieczają mecze jako opieka medyczna, spiker, ochrona, prowadzą biuro klubu itp.
Finansowa działalność Klubu oparta jest przede wszystkim na wpływach z dotacji Urzędu Miasta i od sponsorów klubu.

W związku z tym chciałbym gorąco podziękować moim współpracownikom za te lata pracy jaką włożyli na rzecz klubu. Dziękuję bardzo Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta Lubawa za to, że wspierają rozwój piłki nożnej w naszym mieście, Panu Wójtowi Gminy i Przewodniczącemu Rady LZS Gminy Lubawa, wszystkim sponsorom klubu , którzy są z nami od wielu lat i kibicują nam na meczach.

Dziękuję również Prezesowi i pracownikom WMZPN w Olsztynie za owocną współpracę. Osobne podziękowania kieruję do zawodników drużyny seniorów, dzięki którym ten klub przetrwał najtrudniejszy okres i dalej możemy rywalizować w rozgrywkach.

Dziękuję całej młodzieży i ich rodzicom trenującym w klubie i życzę wytrwałości w dążeniu do spełnienia waszych sportowych marzeń. Kibicom za to, że jesteście z nami i wspieracie nas i kibicujecie podczas meczów.
Pomimo mojej rezygnacji służę pomocą i radą, Motor na zawsze pozostanie w moim sercu. Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

Marek Olejniczak 

źródło FB MLKS Motor Lubawa